2025. március 25., 08:57

Közép-európai szellemiség és modern oktatás Nyitrán

A Nyitrai Konstantin Filozófus Egyetem Közép-európai Tanulmányok Kara (KeTK) a 2025/2026-os tanévre ismét izgalmas képzésekkel és pezsgő közösségi élettel várja a leendő hallgatókat. Gergely Viktóriával, a kar dékánhelyettesével beszélgettünk erről. 

Nyitrai Konstantin Filozófus Egyetem Közép-európai Tanulmányok Kara
Fotó: A Közép-európai Tanulmányok Karának Facebook-oldala

A következő tanévben a KeTK magyar nyelven számos alap-, mester- és doktori képzést indít, amelyek a régió kulturális és gazdasági igényeire szabottak. Az alapképzések között ott találjuk a magyar-szlovák kétnyelvű ügyvitelszervezést, az óvodapedagógiát, a regionális idegenforgalmat, valamint a fordító- és tolmácsképzést, illetve a magyar nyelv és irodalom tanári szakot. A mesterképzésre vágyók a magyar nyelv kétnyelvű hivatali kommunikációját, a regionális idegenforgalom menedzsmentjét, a tanítóképzést vagy a fordító- és tolmácsképzést választhatják, de a tanári pálya iránt érdeklődők számára is nyitva áll az út. A doktori képzés pedig a magyar nyelv- és irodalom oktatáselméletével mélyíti el a tudást.

A jelentkezési határidők sem maradnak titokban: az alapképzésekre március 31-ig, a mesterképzésekre április 30-ig, a doktori programra pedig május 31-ig lehet jelentkezni.

A sokszínű kínálatunkkal azt szeretnénk elérni, hogy minden hallgató megtalálja a hozzá legközelebb álló utat”

– mondja Gergely Viktória, és nehéz nem észrevenni, hogy a kar valóban széles palettát kínál.

A KeTK évente kétszer, novemberben és februárban nyílt napokkal csábítja az érdeklődőket. Az idei események – 2024. november 19-én és 2025. február 20-án – igazi sikert arattak.

Tapasztalatunk alapján a nyílt napon résztvevő diákok nagy részével szeptemberben is találkozunk”

– meséli a dékánhelyettes, hozzátéve, hogy ennek titka a közvetlen, pezsgő légkör, amit a kar kínál. Az idei rendezvényeken az óvodapedagógia bizonyult a legnépszerűbbnek, de minden szak iránt nagy volt az érdeklődés.

A nyílt napokon nemcsak száraz előadások várják a látogatókat: interaktív programokkal és kreatív foglalkozásokkal mutatják be a képzéseket. Az óvodapedagógia iránt érdeklődők robotikával és óvodai matematikával ismerkedhettek, a magyar nyelv szerelmesei zenés előadás után nyelvi játékokban próbálhatták ki magukat, míg a turizmus kedvelői egy emojikvízben mérhették fel tudásukat.

A 2025/2026-os tanévre többen jelentkeztek a karra, mint tavaly, ami bizakodásra ad okot.

Bízunk benne, hogy ez megmutatkozik a beíratkozottak számában is”

– jegyzi meg Gergely Viktória. A cél nem csupán a létszám növelése, hanem hogy a hallgatók valóban otthonra találjanak a tanszéken. A kar erőssége a személyesség és a gyakorlati szemlélet: legyen szó fordítói projektekről, turisztikai kihívásokról vagy pedagógiai innovációkról, itt mindenki megtalálhatja a helyét.

Kapcsolódó cikkeink

Megosztás
Címkék

Iratkozzon fel napi hírlevelünkre

A Facebook drasztikusan korlátozza híreink elérését. A hírlevelünkbe viszont nincs beleszólása, abból minden munkanapon értesülhet a nap 7 legfontosabb híréről.