Ráfizet Ukrajna a kurszki támadásra? Nógrádi György Szőgyénben
Tegnap Nógrádi György biztonságpolitikai szakértővel beszélgethettek a szőgyéniek a Konzervatív Esték keretében, a ma7 médiacsalád szervezésében. A beszélgetést Kolek Zsolt, a ma7 vezető szerkesztője vezette.

Három témakörre összpontosítottak – az orosz-ukrán háborúra, a közel-keleti válságra és az amerikai elnökválasztásra, de természetesen a nézői kérdések átvittek más területekre is.
Kolek Zsolt elmondta, a legtöbb ember a média szűrőjén keresztül látja a konfliktusokat, ezért jó, ha hozzáértő ember eloszlatja a háború ködét.
Nógrádi tanár úr kifejtette, mi vezetett a háború kitöréséhez, hogy állnak jelenleg a háborús felek.
– hangzott a nézői kérdés.
A szakértő úgy fogalmazott az orosz katonai vezetés tévedett, rosszul reagált a hírszerzési jelentésekre, s ez az ukránoknak taktikai előnyt hozott, hogy a nyugat megint azt mondja, adunk pénzt, paripát, fegyvert.
„Hogyan lesz ebből béke?” – kérdezték a jelenlévők. Nógrádi tanár úr egyértelműsítette, erre választ az amerikai választások eredménye ad. Sajnos a két szláv nép olyan fokon gyűlöli egymást, hogy a konfliktus vége nem látszik. Lehet, érdekek mentén megkötődik valamikor a béke, de a lelkekben több generáción át megmarad.
A Közel-Keletről elmondta, ott olyan kaotikus a helyzet, hogy ebből világméretű konfliktus bármikor kialakulhat. Nézői kérdésre, van e a helyzetnek megoldása, a szakértő Amerika szerepét emelte ki.
Ha ők közlik, hol a határok, és ennek így kell maradnia, befejeződik a konfliktus, persze csak egy kis időre, mert olyan megoldás, hogy mindkét fél elégedett legyen olyan nem tud megszületni.
A szakértő az amerikai elnökválasztásról szólva kitért arra, az amerikai népet nemigen érdekli a külpolitika, egyelőre nehéz megjósolni a választás kimenetelét, de nekünk magyaroknak mindenképpen Trump győzelme hozna könnyebbséget és a háború lezárása szempontjából is hasznos lenne, ha ő kerülne az Egyesült Államok élére.
Nézői kérdésre, mekkora az atomháború kitörésének veszélye, Nógrádi tanár úr úgy válaszolt, csekély, de biztosat mondani sosem lehet. A jelenlévők kérdezgettek, szóba került még Afganisztán, Kína és Tajvan is. A jó hangulatú találkozás zárórészében Nógrádi György dedikálta könyveit.