Felsőszeliből Brüsszelbe, majd Indiába viszi a táncos csodát az Ifjú Szivek Táncszínház
A Mátyusföld „legtáncosabb” falujában, Felsőszeliben zárta őszi turnéjának második szakaszát sz Ifjú Szivek Táncszínház. Minden helyszínen teltház fogadta a Kakukktojás2 című darabot, és sok volt a nevelői-előadás is.

Népi, hagyományos és egyben modern, lélegzetelállító, szíveket megdobogtató, szemekbe könnyeket csaló és a végén megmosolyogtató az Ifjú Szivek táncszínház Kakukktojás 2 darabja. Káprázatos látvány, ahogy a táncosok a zenekarral eggyé válva, színpompás és diszkrét bájban meghódítják a színpadot, miközben a klasszikus népi muzsika mellett a magyar animáció ismert zenedarabjai is bele-bele csendülnek a néző fülébe és szívébe.
Ováció, álló vastaps. Ez fogadta az őszi turné minden egyes helyszínén az Ifjú Szivek táncosait. A Kakukktojás 2 darabot a turné záróhelyszínén, Felsőszeliben néztük meg. Életre szóló élmény, és nem csak a néptánc szerelmeseinek.
– nyilatkozta a táncszínház képviseletében a tánckarvezető, Varsányi Zsófia.
A táncszínház számára még messze van az év vége. A már említett hazai előadássorozat harmadik szakaszán kívül október végén Brüsszelben mutatják be újra Finetuning című előadásukat, melyet két szezonban, több mint negyvenszer játszottak az Avignoni Színházi Fesztiválon, bemutatták Farnciaországban Sain Lôban, Lanesterben, de Budapesten és Saghaiban is. November közepén a társulat elutazik Indiába, ahol 10 napig a 8. ICCR Nemzetközi Fesztivál vendége lesz.
„Ebbe a feszített menetbe egy próbatáncot is beiktatunk még idén, várjuk a tehetséges érdeklődőket” – tette hozzá a tánckarvezető.
Kakukktojás 2. Az előadás első hallásra kicsit fura címe abból adódik, hogy a hagyományos tánc és zenei részekben elrejtettünk néhány kakukktojást – vagyis olyan táncot, zenei részt, amely ugyan nem népzene, nem néptánc, mégis valamilyen módon illeszkedik az előadásba. Évekkel ezelőtt a műsor első részével már bejártuk az országot, több mint száz alkalommal került bemutatásra.
A kakukktojás-típusú feladványokkal a gyerekek már az óvodában megismerkednek, de hasonló logikai, matematikai feladat akár egy egyetemi felvételin is szembejöhet velünk – tudjuk meg a konferálásból az előadás előtt. A felsőszeliek Erdélyből, a Felső-Tiszavidékről és Szlovákia magyarlakta vidékeiről láthattak csárdást, verbunkot, forgatóst, legényest és különböző eszközös táncokat. Ezek közé rejtették el a múlt század magyar rajzfilm zenéinek talán legismertebbjeit, legjobbjait. Az előadás alkotói részéről ez egyfajta tisztelgés is a magyar animáció aranykora előtt.
Az előadás Romhányi József, Csukás István, Pethő Zsolt, Szenes Iván, Hajnal István jogutódainak beleegyezésével, Deák Tamás és Wolf Péter dalszerzők támogatásával jött létre.
A koreográfiákat Botló Ákos, Varsányi Ági és Hégli Dusan, a zenei feldolgozást Hegedűs Máté és Hegedűs Gergely Dávid készítette. Az előadás rendezője Hégli Dusan.