Hova utazzunk tavasszal?
A tavasz az üdülések szempontjából egy köztes időszaknak számít, mondhatjuk úgy is, hogy ez a holtszezon. A hegyekben már elkezdődött az olvadás, így már nincsenek ideálisak körülmények a síelésre, a tengerparti pihenésre azonban még hűvös az időjárás. Nem kell azonban lemondanunk a vakációról, számos olyan úti cél van, melyeket tavasszal is érdemes felkeresni.

Se hegyek, se tengerpart, akkor mégis hova utazzunk? Tehetnénk fel a kérdést. Nem is gondolnánk azonban, hogy tavasszal is mennyi lehetőség közül választhatunk, csak egy kicsit jobban a dolgok után kell néznünk.
Az őszi és tavaszi hónapokban elsősorban a nagy európai városok felkapottak a turisták körében. Nem is véletlen, a változékony időjárásban nincs is jobb mint felfedezni egy-egy város nevezetességeit, látványosságait.
Ott volt például rögtön Párizs, a szerelem városa. Bálint-napon ugyan már túl vagyunk, azonban a tavaszi időszakban mindenképp érdemes felkeresni a francia fővárost. Az Eiffel-toronyról gyönyörű kilátás nyílik a városra, a Louvre-ben pedig, ha hajlandóak vagyunk kivárni a hosszú sort, több világhírű művészeti alkotást is megcsodálhatunk.
Romantikázhatunk a Szajna partján, de a nemrégiben újból megnyitott Notre-Dame-székesegyházba is betérhetünk, és persze a francia gasztronómia is megér egy misét.
Amennyiben gyerekekkel utaznánk Párizsba, mindenképp látogassunk el Disneylandbe, még ha a belépőjegyek elég borsos áron mozognak is.
A turisták körében Barcelona is a legfelkapottabb desztinációk közé tartozik, évente több tízmillióan látogatnak el a katalán fővárosba. Barcelona kiváló opció lehet a gasztronómia, valamint a művészet szerelmeseinek, emellett viszont nyüzsgő éjszakai élete a fiatalok körében is vonzóvá teszi.
Barcelona a kellemes időjárásáról ismert, ahol még a téli időszakban is szinte egyfolytában süt a nap, és kellemes, 19-20 Celsius-fok van, így az időjárás aligha húzhatja keresztbe a programokat.
Természetesen Európa egyik legszebb városa, Róma sem maradhat le a listáról. Az örök város néven elhíresült Róma hemzseg a látványosságoktól, ott van például a Colosseum, a Trevi-kút vagy épp a Pantheon.
Az említett látványosságokat még a szezonon kívülinek számító tavaszi időszakban is rengeteg turista meglátogatja, így jobb, ha felkészülünk a nagy tömegre.
De átruccanhatunk Vatikánba is, ahol betekintést nyerhetünk a 16. és 17. században épült Szent Péter Bazilika lélegzetelállító freskóiba. Amennyiben az időjárási körülmények ideálisak – és Olaszországban általában azok – a Bazilika előtti Szent Péter téren is tehetünk egy sétát, a rengeteg turistával azonban itt is számolni kell.
Olaszország világhírű a gasztronómiájáról, semmiképp se hagyjuk ki a tradicionális olasz tésztaételeket, mint a pizza, gnocchi, lasagne vagy a carbonara, emellett pedig a gelatóval (fagylalt) is elkényeztethetjük az ízlelőbimbóinkat.
Az alábbi fejezet elsősorban olyanoknak szól, akik már nem szeretnének várni nyárig, és tavasszal szikrázó napsütésre és forróságra vágynak. Ár-érték arányban jó választás lehet Egyiptom, ahol már március végétől 30 Celsius-fok van, a tenger pedig folyamatosan melegszik.
A nyári hónapokban már gyakran elviselhetetlen a hőség Egyiptomban, sokan ezért inkább tavaszra tervezik az útjukat, az egyébként is olcsónak számító szállásokhoz ilyenkor még kedvezményesebb áron juthatunk hozzá.
A tengerparti napozáson kívül érdemes még felkeresni Luxort és a piramisokat, tavasszal talán még hőgutát sem kapunk a barangolás során.
Sokáig az Egyesült Arab Emírségek az árai miatt szinte elérhetetlen volt a turisták körében, az elmúlt években azonban nagy változások mentek végbe ezen a téren.
Végül pedig még említsük meg Zanzibárt is, mely az elmúlt egy-két évben vált igazán felkapottá a magyarországi és szlovákiai utazók körében. Tanzánia keleti részén fekvő város fehér homokpartjaival és azúrkék vizével gyorsan az egyik legfelkapottabb úti cél lett, a kedvezményes árú szolgáltatásoknak pedig szintén nagy a vonzereje. Ha már Tanzánia, az afrikai országban lehetőség nyílik szafari túrára is, ami egy életre szóló élmény lehet.