Hazai és külföldi egyetemek fogtak össze, hogy a digitális oktatásba beépítsék az egészségtudatosságot - VIDEÓKKAL
Az INDEHEP projekt célja, hogy a Covid helyzet miatti kihívások által felgyorsított, innovatív oktatási folyamatok beépülhessenek az egészségtudományok tématerület tananyagfejlesztéseibe és oktatásába.

A megvalósítás egy hároméves projekt részeként, angol nyelven történik, 2021–2024 között. A mostani, a projekt keretén belül szeptember 13.-14-én megvalósuló ismeretterjesztő konferenciának a Selye János Egyetem, a projekt egyik résztvevő intézménye adott otthont.
A konferencia fókuszában az eddig megrendezésre került négy tréning felelősének előadása, az e-kézikönyv bemutatása, illetve az animációs rövidfilm bemutatása volt, valamint egy workshop a tananyagfejlesztéshez.
A projektpartenerek a Debreceni Egyetem Egészségügyi Kar, Selye János Egyetem, Eperjesi Egyetem, Sapientia Egyetem Marosvásárhelyi Kar, Magyar Digitális Oktatásért Egyesület, amelyek képviselői egy sajtótájékoztató keretén belül ismertették, milyen szerepet kapott intézményük a megvalósításban.
Szakál Zoltán, a projekt vezetője szerint egy hatékonyabb, modern, minőségi és fejleszthető oktatáshoz járulhat hozzá az INDEHEP projekt, amely során az egészségfejlesztésre, az egészségkommunikációra, illetve a digitális telemedicínára helyezik a hangsúlyt.
A Selye János Egyetemen tavaly valósult meg a négy tréning közül a pedagógiai tréning, az egyetem részéről a projektben részt vevő szakemberek: Nagy Melinda, Török Tamás, Puskás Andrea, Darvay Sarolta, Takáč András, Lengyel-Marosi Renáta, Szencziová Iveta, Tóth Tar Éva, Hrozenská Silvia, Kocsis Gergely.
A projekt keretén belül tervben van még négy E-Twinning közös koordinálású szabadon választható e-kurzus az egyetemi hallgatók számára:
- IKT az egészségpedagógiában
- drog- és alkohol prevenció
- higiéniai (bakteriális és vírusvédelmi) prevenció a jövőben
- egészséges táplálkozás és életmód.