2025. március 15., 19:15

Gubík László: mindig van magyar feltámadás – Megemlékezés Dunaszerdahelyen - VIDEÓKKAL

Március 15-e nem csupán egy történelmi dátum, a magyar nemzet szívébe égett örökség, amelyet minden évben újra és újra átélünk, hogy emlékezzünk, erőt merítsünk és továbbadjuk a jövő nemzedékeinek. Dunaszerdahelyen a rendszerváltás óta minden évben méltó módon emlékeztek meg az 1848/49-es forradalom és szabadságharc hőseiről, akik a magyar nemzet szabadságáért és függetlenségéért küzdöttek. Idén sem volt ez másként. 

Az eső sem állhatta útját a tiszteletadásnak Dunaszerdahelyen
Az eső sem állhatta útját a tiszteletadásnak Dunaszerdahelyen
Fotó: Tóth Tünde

Az ünnepi eseményen részt vett Hodossy Szabolcs, a gazdasági minisztérium első államtitkára, Újvári Zoltán István beosztott diplomata Magyarország nagykövetsége képviseletében, ünnepi beszédet mondott Gubík László, a Magyar Szövetség elnöke és Karaffa Attila, a Pázmáneum PT elnöke, Dunaszerdahely alpolgármestere, valamint Schwartz József, a Dunaszerdahelyi Zsidó Hitközség vezetője.

Videó:  ma7

A megemlékezés nemcsak tisztelgés a múlt hősei előtt, hanem üzenet a jövő számára is. 1848 márciusának ifjai egy igazságosabb, szabadabb világot álmodtak, és tettükkel megmutatták, hogy a nemzet ereje az összetartozásban és a közös célokért való kiállásban rejlik. Az ő bátorságuk ma is iránytűként szolgál, különösen itt, a Felvidéken, ahol a magyar közösség megőrzése és megerősítése napjainkban is feladatunk.

Videó:  ma7
Gubík László nagyívű beszédében hangsúlyozta, hogy mindig van magyar feltámadás, hiszen sokszor temették már nemzetünket a történelem során, de mindig megmutatta erejét, ami mindannyiszor az összefogásban, összetartásban rejlett. 
Videó:  ma7

Fontos, hogy minden évben összegyűljünk ezen a napon, mert a márciusi ifjak üzenete ma is élő valóság, a szabadság, az önrendelkezés és a nemzeti összetartozás nem múltba vesző eszmék, hanem mindennapjaink részei kell hogy legyenek. Az utókor felelőssége, hogy ne hagyja elhalványulni a lángot, amelyet 1848 hősei gyújtottak meg. Ezért kell a fiataloknak is megmutatnunk, mit jelent a haza, mit jelent az anyanyelv, mit jelent magyarnak lenni itt, a Kárpát-medencében.

A megemlékezés során a szitáló eső sem tántorította el a legkisebbeket abban, hogy átadják a néptánc által a nemzeti érzést a Pántlika zenekar kiséretében, vagy éppen szavalatukkal erősítsék bennünk nemzeti hovatartozásunkat, Vas Virág énekét pedig messze vitte a szél. Utolsó akkordként három énekkar támogatásával énekelte az összegyűlt közösség nemzeti imánkat Gaál Zöld Ágnes vezetésével. 

Karaffa Attila szerint Csallóköz szívében, Dunaszerdahelyen töretlen a tiszteletadás, véleménye szerint az itt élő közösség érzi és érti '48/49 üzenetét. 

Videó:  ma7

 

Dunaszerdahelyen az emlékezés méltóságteljes pillanatai ismét bizonyították, a szabadságharc öröksége bennünk él. Ahogy a kokárdát szívünk fölé tűzzük, úgy érdemes szívünkben is hordozni a márciusi ifjak bátorságát, mert csak így maradhatunk hűek múltunkhoz, s így építhetünk erős, összetartó magyar jövőt.

A megemlékezés nemzeti imánkkal ért véget.

Videó:  ma7

 

Megosztás
Címkék

Iratkozzon fel napi hírlevelünkre

A Facebook drasztikusan korlátozza híreink elérését. A hírlevelünkbe viszont nincs beleszólása, abból minden munkanapon értesülhet a nap 7 legfontosabb híréről.