A pedagógiáról másként az I. Felvidéki Fejlesztő szimpóziumon - VIDEÓINTERJÚKKAL
A Közép-Európai Alapítvány inspirálta a Felvidéki Fejlesztő létrejöttét, aminek nem célja konkurálni a már meglevő szakmai szervezetekkel, inkább a meglévő hiányosságok orvoslására helyezik a hangsúlyt.

Kis Beáta és Menyhárt József, a projekt vezetői értékelték röviden a féléves képzést a zárókonferencián.
A szimpóziumnak a Selye János Gimnázium adott otthont, az igazgató, Andruskó Imre elmondta, fontosnak tartja a folyamatos fejlődést és azt, hogy a tanárok felvegyék a ritmust a gyorsan változó világgal.
Az előadók egyike Mgr. Szarka Katalin, PhD, a Selye János Egyetem dékánhelyettese előadásában a fejlesztő, formatív értékelési stratégiákat boncolgatta. Elmondta, fontos, hogy a fejlesztő értékelésbe bevonják a diákokat is.
Dr. habil Varga László PhD, a Soproni Egyetem dékánja, egyetemi docens a reflektív pedagógiáról, a megváltozott pedagógusszerepről szóló előadásában kiemelte, hogy a gyerekek sosem úgy fejlődnek, ahogyan azt a nagykönyvek megírják. Hangsúlyozta, hogy az érzelmi intelligenciára és a társas életre való nevelésre való fókuszálást kellene középpontba állítani. Boncolgatta még a humor és a kreativitást kapcsolatát, majd az előadás végén feltette a kérdést:
Vajon szükség van-e pedagógiai kultúraváltásra?