Zsigra Szentlélek-plébániatemplom
Szepes várának déli völgyében, a Zsigra folyó mentén a 12. században alakult ki a mai település magja. Plébániatemplomát Sigrai János szepesi gróf építtette 1274-től, festői környezetben, a falu közepén, kis dombon, kőfallal körülvéve, késő román, illetve kora gót stílusban.

Mind a szentélyt, mind a templom hajóját kifestették. A szentély freskóinak zöme a 13. században, a hajó freskói a 14. században készültek. A faliképeket a 17. században lemeszelték, és csak a 19. század végén tárták fel. Teljes restaurálásukra az 1950-es években került sor.
A diadalív bélletében az ószövetségi próféták, alattuk az egyik oldalon Szent István, a másikon Szent László alakja fogadja a szentélybe lépőt. A hajóban a diadalív felett az Utolsó ítélet sokalakos képkompozíció foglalja el az egész falfelületet. A hajó északi falán, felül a Szent László-legenda elég rossz állapotban lévő képsora, középen a karácsonyi ünnepkör képei tűnnek fel. Ezek alól tűnt elő 1954-ben egy korábbi, 1300 körül készült freskó, az Élő kereszt a cselekvő kezekkel.
A zsigrai templomot, amely a középkorban a szepesi vártól elválaszthatatlan volt, azzal együtt 1993-ban a világörökség részévé nyilvánították.