Veszélyben a vágsellyei ivóvíz
A legutóbbi vizsgálatok eredményei alapján Vágsellye hat artézi kútja közül kettőnek a vize nem iható.

Fotó:
unsplash.com
A városi hivatal tájékoztatása szerint a szakértők elemezték a vízmintákat, a mangán, a vas, a magnézium, a kalcium, az ólom és más anyagok szintjét vizsgálták. A víz mikrobiológiai vizsgálata során baktériumok jelenlétét ellenőrizték.
Az elemzések eredményei azt mutatják, hogy a Vágfarkasdi és az Alsó utcában levő kút vize nem iható, mivel a mangán- és a vastartalom meghaladja az engedélyezett szintet
– tájékoztatott a hivatal.
A Štefánik utcai, a Felső utcai, a Szentháromság téri és a Pribina téri, valamint a Vágvecse városrészben levő kút vize iható.
Vágsellyén több nyilvános artézi kút is van. Mivel a kutak vizének összetétele a természeti hatások szerint változik, a város rendszeresen ellenőrzi a vízmintákat
- közölte a városi hivatal.
Címkék