Vándorbölcső átadás és teqball verseny is színesítette az idei Barkósági parasztolimpiát
A hétvégén zajlott az Őrzöm a lángot Barkósági Parasztolimpia és Családi Nap Gömörpéterfalán. Az ízes, szórakoztató vetélkedő a hagyományápolásra és a közösségépítésre helyezi a hangsúlyt, a feladatok pedig a népi játékokra és a falusi szokásokra épülnek. A Családi nap keretében újabb Gömöri Vándorbölcső is gazdára talált.

Meggyújtották az olimpiai lángot, kezdődhetett a viadal. A csapatok ünnepélyes bevonulása és felsorakozása után barkóvá - azaz erdőhátsági tiszteletbeli palócnak avatták a nem barkókat is, hogy a rendezvény nevéhez hűen ők is megmérethessék magukat. Esőként a csapatok léptek színre, akik számos szórakoztató és humoros versenyszámban mérették meg magukat. Az ajnácskői Mikó Alexandra, a Szandi Angyalai csapat színeiben küzdött. Elmondta, idén először vettek részt a versenyen.
– avatott be Szandi.
A Barkósági Parasztolimpia alapvetően csapatversenyekből áll, de egyéni virtus gyanánt meghirdették a Barkó Bika, illetve a Barkó Tehen címet is. A jópofa feladatok a régi paraszti világot idézték fel - a nevezettek és a látogatók is jól szórakoztak.
A női kategóriában Tóth-Bera Lívia 20,52 méterrel, a férfi kategóriában Báthori Balázs 16,10 méterrel bizonyult a legjobbnak. A hagyományokra épülő viadalon a magyarországi Betyáros Fehérliliom Népfőiskola lett a „Legbarkóbb csapat”. A Barkó Tehen díjat Tasgyik Vanessza, a Barkó Bika díjat pedig Bara Károlynak ítélték oda, aki megvédte tavalyi címét.
A családi nap keretében talált újabb gazdára a gömöri vándorbölcső, melyet a Felvidéki Vándorbölcső mintájára indították útjára. A kezdeményezéssel a magyar ajkú szülőket és újszülötteiket szeretnék segíteni. Mostantól a bátkai Furman család kislányát, Júliát ringatja majd a bölcső.