Szavazzon az "ismerőse kislányára", és a bűnözők átveszik az uralmat a telefonja felett
A rendőrség a WhatsApp alkalmazáson keresztül terjedő csaló üzenetekre figyelmezteti a lakosságot.

Az üzenetekben arra kérik a címzetteket, hogy szavazzanak az üzenet küldőjének lányára egy „táncoslány” versenyen, azonban a regisztráció részeként a felhasználónak egy kódot kell lemásolnia, melynek elküldése után egy kiberbűnöző átveszi az alkalmazás feletti irányítást. Ezt követően a szerencsétlenül járt telefontulajdonos telefonkönyvében levő összes címre csaló üzeneteket küldenek.
– magyarázta Zuzana Hrabovská, az Országos Rendőr-főkapitányság szóvivője.
A rendőrség ezért elsődlegesen azt javasolja, hogy soha ne válaszoljanak az ilyen üzenetekre, és ne küldjenek pénzt sem, még akkor sem, ha a levél egy ismerős, a telefonszámlistában rögzített kontaktjuktól érkezik.
A rendőrség továbbá azt javasolja, hogy vizsgálják át az összes, az adott fiókkal összekapcsolt eszközt. Amennyiben a bűnöző már törölte valakinek a hozzáférést a fiókjához, akkor értesítsék a ismerőseiket és a telefonszámlista minden kontaktját más kommunikációs csatornán, hogy az illető nevében hamis üzenetek kerülnek kiküldésre.
Ezek az intézkedések kulcsfontosságúak a további károk megelőzése és a kiberbűnözési tevékenységek visszaszorítása érdekében.