Ragyogni fog a Napsugár – nyílik a bölcsőde Zsigárdon
2021-ben adták át a zsigárdi Napsugár Református Bölcsőde épületét, amely idén májusban fogadja az első gyerekeket. Az intézmény tizenkét gyermek befogadására alkalmas, és a magyar kormány Kárpát-medencei Óvodafejlesztési Programja részeként alakították ki az egykori református iskola helyén.

A gyülekezet lelkésze, Tóth Krisztián nagyon izgul a bölcsőde megnyitása miatt, érzi, hogy a vállára nehezedő tehernek igenis súlya van. Elárulja, nemcsak az intézmény lelkipásztoraként és igazgatójaként tud majd helytállni, hiszen elvégezte a csecsemőgondozási tanfolyamot is, hátha úgy alakul néha a helyzet, hogy helyettesítenie kell.
Az a terve, hogy majd zenével, hangszerekkel, énekkel, mondókás játékkal köti le a kicsinyeket.
Sok családban nincs nyugdíjas rokon, akire a gyermeket rá lehetne bízni, pont az ilyen esetre szolgálnak a bölcsődék. A keresztyén intézményeknek pedig, így a Napsugár Bölcsődének is, az a célja, hogy a szokásos nevelési elvek mellett az alapvető bibliai tanításokkal is megismerkedjen a gyerek – amelyek, ha Isten is úgy akarja"
– az életükben vissza fognak tükröződni.
A zsigárdi református bölcsődét már 2022 szeptemberében meg akarták nyitni, de a növekedő energiaköltségek miatt erre a lépésre nem került sor – magyarázza a lelkész.
Úgy véli, a májusi időpontban, napsütésben ideális a kezdés. A bölcsőde augusztus kivételével egész nyáron működne a két dadussal, de nem lesz ingyenes.
Fél napra 280, egész napra 380 eurót kérnek majd havonta a szülőktől az ellátásért. Az ételt a községi konyháról kapják a kicsik, ugyanazt, amit az óvodások kapnak. A bölcsődébe egytől hároméves korig írathatják be gyermeküket a szülők.
Az egyházi háttér azt a szeretetet akarja átadni a bölcsődében, amelyre minden gyermeknek szüksége van, és ebben nincs különbség a felekezetek között.