Perbenyikben a Magyar Misét követően szentelték, áldották meg az Új Kenyeret
Perbenyikben az idei Szent István Napok keretén belül bemutatták Tolcsvay László zenéjére és Tolcsvay Béla szövegkönyvére, 37 évvel ezelőtt készült, számos helyen bemutatott zenés rockoratóriumot, a Magyar Misét.

Nem csak a bodrogközieket, de ismerős Ung-vidéki arcokat is láthatott a koraesti előadásra érkező. Lenyűgöző volt a színpadon élőben látni és hallani az ikonikus mestert, a legendát, a Kossuth – és Erkel Ferenc-díjas zenészt, énekest, dalszerzőt és előadóművészt, Tolcsvay Lászlót.
Az egyedüli élő női hang a színpadon, a Jászai Mari-díjas színésznő, érdemes művész Sáfár Mónika nem volt ismeretlen a rendszeres magyarországi színházlátogatók számára. Egyik ismerősömmel még az előadás előtt váltottam pár szót.
Elárulta, hogy az évekkel ezelőtt látott opera, operett és musical szereplései után mekkora élmény számára, hogy épp szülőfalujában, Perbenyikben hallhatja újra a művésznő csodálatos hangszíneit.
A Jászai Mari - és EMeRTon-díjas színész, Sasvári Sándor volt a másik férfi hang, szintén sokak kedvence.
Az előadás után egy másik ismerősömnél benyomásairól érdeklődtem. Meghatódva, láthatóan még az élmények hatása alatt, tömören csak annyit mondott:
A zeneileg képzett ismerősöm pedig elárulta, hogy egyike azoknak, akik ott voltak az 1987. július 12-ei ősbemutatón, ami a Margitszigeti Szabadtéri Színpadon volt. Továbbá egy templomi eláadását is látta jó pár évvel ezelőtt.
Az előadást követően a helyi egyház képviselői megszentelték és megáldották az Új Kenyeret.
Az elsőként felszólaló Nyakas Gergő református lelkipásztor ünnepi imájában hálát adott Isten gondviselő szeretetéért, azért, hogy bűneink ellenére megadta nekünk az élet ajándékát. Megköszönte mennyei atyánknak, hogy terem a föld és hogy fontos neki mindennapi betevő falatunk, a kenyér kérdése.
Az atya miközben hangsúlyozta, hogy napi gondjaink, bajaink ellenére hisszük, hogy Istenünk által van jövőnk, áldást kért mindnyájunk asztalán lévő kenyerünkre. Végezetül pedig azért fohászkodott, hogy Isten gondviselő szeretete maradjon velünk az idők végezetéig.
Kecskés Gábor görögkatolikus parókus Urunkhoz imádkozva azt kérte, hogy az 5 kenyeret megáldó és 5 ezer embert megelégített Isten most is áldja meg az Új Kenyeret, sokasítsa azt meg a községben és az egész világon, valamint a belőlük ízlelő híveket szentelje meg.
A helyi lakos által, saját kemencéjében sütött, majd megáldott, megszentelt Új Kenyeret megszegték és a borterasz közönsége megízlelhette, köztük a színtén fellépő Komócsa Néptáncegyüttes táncosai is.
