Párkány környékének első bölcsődéje
Október elsején nyitotta meg kapuját a Párkány melletti Nána község húsz férőhelyes bölcsődéje. Sokak szívügye volt a létrejötte, s megvalósításával a falu a régió igényeire is reagált.

2018-ban Molnár Dezső, azóta elhalálozott polgármester jött az ötlettel, hogy az 1200 lélekszámú község bölcsődét építsen. Merész gondolat volt ez az önkormányzat részéről, nem kis kockázattal, de látták benne a lehetőséget. Felismerték, hiánypótló intézmény lehetne, hiszen nemhogy a környéken, de még Párkány városában sincs bölcsőde, emellett adott volt egy több mint százéves iskolaépület, amely megüresedve várt felújítására.
– tájékoztatott Juhász László ügyvezető polgármester.
Barics Rita, a Nefelejcs Bölcsőde igazgatója vezet végig az épületen, amely fényes, modern és energiatakarékos. Mutatja az osztálytermet, a hálótermet, a kiszolgáló helyiségeket. A fűtés az egyik legkorszerűbb, a meleg vizet napelemekkel állítják elő. Az udvaron homokozók és a legkisebbeknek való játékok találhatók.
– Egyelőre egy osztályt nyitottunk, a másikat pedig a jelentkezések alapján nyitjuk, ha szükséges. Reggel 7-től fél 5-ig vagyunk nyitva, de rugalmasan alkalmazkodunk majd az igényekhez. Öt alkalmazottal kezdünk, jómagam, két óvópedagógus, a szakács és a takarító néni, valamint a kertész-gondnok. Az ételt a helyi óvodából kapjuk.
Az osztály kétnyelvű, de ha úgy alakulnak a lehetőségeink, akkor egy magyar és egy szlovák osztályt is ki lehet alakítani – részletezi az igazgató.
Kitér arra is, hogy az utóbbi időben egyre több szülő igényli ezt a szolgáltatást. Többen vissza szeretnének menni dolgozni, de nincs kire hagyni a kisgyermeket. Sokszor a nagyszülők idősek, vagy ellenkezőleg, még ők is dolgoznak. Maga az igény hozta tehát a bölcsőde alapításának az ötletét. A szülők szeretnék a kisgyermeket biztonságban, jó kezekben tudni, egy olyan intézményben, ahol szakemberek foglalkoznak velük.
– mondja az igazgatónő.
Hozzáfűzi, az első, nyílt napon Szőcs Fruzsina tartott Ringató foglakozást. Örömükre az új intézményre sok család volt kíváncsi, így megbeszélhettük a bölcsődébe való szoktatás folyamatát, mert fontos, hogy ez a kisgyermek egyéni ritmusában történjen.
Megjelent a Magyar7 41. számában.