Milyen lesz a vidék jövője?
Vidék jövője-jövő vidéke címmel szakmai fórumot tartottak Kassán a CED Közép-európai Gazdaságfejlesztési Hálózat Nonprofit Kft. kassai regionális képviselete és Magyarország kassai főkonzulátusa szervezésében.

A szakmai fórum megnyitóján Mihók Gábor, a CED kassai regionális képviselője rámutatott, az, hogyan fog kinézni a jövő vidéke, nagyban függ attól, hogyan tudják a régióban élő településvezetők, intézményvezetők, szervezetvezetők kihasználni azokat a forrásokat, amelyek jelenleg a rendelkezésükre állnak.
„Azért szerveztük a mai rendezvényt, hogy ezeket az információkat át tudjuk önöknek adni, elmondjuk, milyenek a lehetőségek. Nagy örömünkre szolgál, hogy ilyen nagy az érdeklődés. Bízom benne, hogy a találkozóról sok, a gyakorlatban is hasznosítható információval távoznak” - mondta.
Hetey Ágota, Magyarország kassai főkonzulátusának főkonzulja hangsúlyozta, Magyarország kormánya mindig a konnektivitás, a párbeszéd, az együttműködés elvét hirdeti.
– fejtette ki.
Hozzátette, ez nem csak a nagyvilágra, hanem a szűkebb környezetünkre, a Kárpát-medencére is igaz. Mint mondta, meggyőződésük, hogy minden kihívással egyszerűbb megbirkózni, hogyha összefogunk a szomszédainkkal, legyen szó a biztonságpolitikáról, a migrációról, a konzervatív, hagyományos értékek képviseletéről vagy a gazdaságról.
– mondta Hetey Ágota.
Apró Adrienn, a CED Közép-európai Gazdaságfejlesztési Hálózat Nonprofit Kft. exportfejlesztési igazgatója fontos és aktuális témának nevezte a közvetlen uniós források és más pályázati lehetőségek kihasználását.
– hangsúlyozta.
Mint mondta, a CED minden rendelkezésére álló eszközt igénybe vesz annak céljából, hogy mind a magyar, mind a határon túli vállalkozások élni tudjanak a pályázatok adta lehetőségekkel, és ez az esemény is egy jó példája ennek a törekvésnek.
„Arra buzdítom önöket, keressék a CED képviselőit, hisz álljanak bármely fokán is az exportálásnak, én azt gondolom, segíteni tudunk önöknek és érdemes ezt a párbeszédet folytatni” – mondta Apró Adrienn.
A szakmai fórum keretén belül megtartott előadásoknak köszönhetően a kis- és középvállalkozások, önkormányzatok és civil szervezetek képviselői részletes tájékoztatást kaptak a közvetlen uniós források elérésének lehetőségeiről. Cseke Bence, a Magyar Fejlesztésösztönző Iroda (MFOI) vezető önkormányzati tanácsadója és projektmenedzsere a szervezet létrehozásának okait és működését ismertette, kollégája, Littvay-Kovács Áron tanácsadó, projektmenedzser pedig az uniós forrásokat és a jelenlegi pályázati lehetőségeket ismertette részletesebben.
Máté Julianna, a Via Carpatia igazgatója bemutatta az Interreg VI-A 2021-2027 HUSK Kisprojekt Alap aktualitásait, pályázati felhívásait, Mihók Gábor pedig a CED Közép-európai Gazdaságfejlesztési Hálózat Nonprofit Kft. szolgáltatási portfólióját ismertette. Bemutatkoztak továbbá a szlovák piac iránt érdeklődő Magyarországi cégek, illetve a rendezvény keretében a résztvevőknek konzultációs lehetőségük volt a jelenlévő szervezetek képviselőivel.
