Merre tart a keleti kisvállalkozó?
Az idén hét éves Szlovákiai Magyar Vállalkozók Szövetsége évente két alkalommal szervezi meg csapatépítő tréningjét. Egyszer a nyugati, egyszer a keleti országrészben jönnek össze egy hétvégén a szövetség aktív tagjai, akik az év során részt vállalnak rendezvényeik lebonyolításában, azok szervezési feladataiban.

Az idei őszi csapatépítő tréningjüket november harmadik hétvégéjén Ung-vidék szívében, Nagykaposon tartották. A 25 tagú csapat értékelte az elmúlt időszakot, illetve megtervezte a következő fél év stratégiáit. Vendéglátójuk Az év vállalkozója 2023 cím tulajdonosa, Kozsár Miklós volt, aki saját kezdeteire visszaemlékezve kiemelte a csapatépítő tréningek fontosságát. Hasznosnak nevezte, hogy az azonos szférában mozgó, tevékenykedő hazai magyarok megszervezzék érdekszövetségüket.
A szövetséggel való eddigi munkája és a csapatépítő hétvége során is azt a hozzáállást tapasztalta, amit saját maga is vall a kezdetektől: a munkához való felelősségteljes hozzáálláson túl a közösségünk iránti elkötelezettség is meghatározó.
Érdekesnek és mindenképpen hasznosnak találja, hogy a találkozó eszmecseréi során arról is ötleteltek, vajon hogyan tudnának olyan kezdeményezéseket indítani, amelyek a keleti magyar kisvállalkozásokat is össze tudná fogni és együttműködésre ösztönözhetné. Miklós érdeklődve hallgatta társai beszámolóit a nyugati régióban mára már bevált, jól működő megoldásokról. Megtudta, hogy olyanok is vannak, amelyeket kipróbáltak, de keleten megbuktak, ezért itt új kezdeményezések szükségesek.
– sóhajtott fel Miklós, aki azt is elmondta, hogy csapattársainak örömmel mutatta be vállalkozását. Így hát az ország különböző régióiból érkezett 24 kis- és középvállalkozó bepillantást nyerhetett a nulláról épített, mára hatszámjegyű bevételekkel is büszkélkedő sikeres Euroko Kft. kulisszatitkaiba.
A csapatépítés résztvevői elsőként csodálkozhattak rá a közelmúltban bevezetett automatizációs folyamatokra, ami a reklám- és vizuális szolgáltatások terén igazán ritka innováció. Folyamatában láthatták, hogyan kerül ki a robot „kezei közül“ a termékük, aminek a megrendelő igényei szerinti testre szabása a legtöbb manuális munkafolyamatot igényelte.