Lakossági fórum a Füleki Gimnázium jövőjéről
A Füleki Gimnázium új vezetése lakossági fórumot szervezett, melyen az intézmény jelenéről és jövőjéről tanácskoztak a résztvevők. A találkozó fókuszában az új igazgatóság által tervezett változások álltak, melyek az önkormányzattal, az iskolafenntartóval és a helyi, valamint a környező alapiskolákkal történő szorosabb együttműködésen alapulnak.

Az összejövetelen részt vett a város vezetése, a gimnázium, valamint a helyi alapiskolák tanárai, szülők, érdeklődők. Megnyitóként Péter Juraj, igazgató köszöntötte a résztvevőket, majd elmondta: a találkozóval azokat a fals információkat szeretnék tisztázni, melyek az elmúlt hetekben, hónapokban szárnyra kaptak az intézmény veszélyeztetettségét illetően.
Tény viszont, hogy a diáklétszám évről-évre csökken, ez ellen kívánnak a jelenlévőkkel közösen fellépni és megoldást találni, hogy javítsanak a gimnázium megítélésén.
Ezt követően prezentációval egybekötött előadással ismertette a gimnázium oktatási programját, a diákoknak kínált lehetőségeket, a választható szakirányokat, a gazdag szakköri tevékenységet, az általuk szervezett versenyeket, rendezvényeket. Kiemelte: a 2018/2019-es tanévben az érettségi vizsga extern részén tanulóik nem csak hogy elérték, de magyar és szlovák nyelvből jóval meghaladták a megyei és az országos átlagot.
„A jövőben szeretnénk a hagyományos gimnáziumi képzést folytatni, mivel a számok azt mutatják, nincs elég érdeklődő a nyolcéves tagozatra. Meg szeretnénk erősíteni az informatikát és a programozást, fejleszteni a nyelvi laboratóriumot, hangsúlyt fektetni a szakmai gyakorlatokra, illetve szorosabbra fűzni az együttműködést az önkormányzattal és az alapiskolákkal” – mondta az igazgató.
Agócs Attila, polgármester, megyei képviselő szerint, mivel kétnyelvű intézményről van szó, a magyar és a szlovák nemzetiségű diákokat egyformán meg kell tudni szólítani. Cáfolta azokat a híreket, miszerint veszélyben van a gimnáziumi oktatás Füleken.
– hangsúlyozta.
Fehér László, önkormányzati képviselő felszólalásában elmondta: hiába az elért eredmények, ha kevesen tudnak róla. A sikerekről elsősorban a szülőket kell tájékoztatni. Hozzátette: szívén viseli az intézmény sorsát, hiszen családja minden tagja kötődik a gimnáziumhoz.
Kerekes László, igazgatóhelyettes, a városi képviselő-testület mellett működő oktatási bizottság elnöke szintén a marketing fontosságát hangsúlyozta.
„A közeljövőben megújul a weboldal, a helyi hírlapban és a televízióban gyakrabban kívánunk megjelenni, ahogyan a közösségi oldalon is” – tájékoztatott. Majd az alapiskolák igazgatói felé intézte a kérdést: mi lehet a megoldás arra, hogy többen válasszák a gimnáziumot, mivel évről-évre egyre kevesebben érkeznek az intézménybe.
Egyöntetűen abban láttak megoldást, hogy szorosabbá kell fűzni a kapcsolatot és nagyobb hangsúlyt fektetni a kommunikációra. A közös rendezvényeken való részvételt is szívesen fogadnák, hiszen ezáltal az alapiskolások még iskolaválasztás előtt személyes kapcsolatba kerülnének a gimnáziummal.
Szvorák Zsuzsanna, az intézmény pedagógusa pozitívan értékelte az összejövetel megszervezését. Elmondta, szerinte az utánpótlás biztosítása érdekében közösen kell fellépni, hiszen, ha egy városban nincs gimnázium, ott a városnak sincs jövője, mivel elveszti az értelmiségét. Kiemelte: kollégáival erőn felül dolgoznak azon, hogy összetartsák és megtartsák az intézményt.
