Kihívásokkal teli időszak ez a dunaszerdahelyi fürdő számára is
A koronavírus-járvány nemcsak a vendéglátóipari-egységek működését lehetetleníti el, hanem a turizmust és az idegenforgalmat is. Az élmény- és gyógyfürdők sem üzemelnek, ugyanis nem fogadhatnak látogatókat, így a bevételük sem nő, viszont kiadásaikat sem tudják fizetni.

Somogyi Gábor, a dunaszerdahelyi Thermalpark fürdő igazgatója portálunknak elmondta, hogy ez egy zsákutca, mivel az ember bevétel nélkül a kiadásait nehezen tudja fizetni. A szlovák kormányhoz fordultak abban bízva, hogy valamiképpen kárpótolják majd a turizmusban és az idegenforgalomban tevékenykedőket.
,,Annak nagyon örülünk, hogy a nyári időszakot viszonylag eredményesen zártuk, így sikerült tartalékot képeznünk. Már csak az a kérdés, hogy a tartalék vajon mire és meddig lesz elég” – mondta el Somogyi Gábor.
Az idegenforgalmi és turisztikai szervek petícióban fogalmazták meg kéréseiket a kormány felé, úgy tűnik, az egyik feltételt – az idegenforgalmi szereplők kárpótlása a kiesett időszakért – bizonyos keretek között teljesítik majd, bár még a minisztérium nem hozott határozott döntést az üggyel kapcsolatosan. Az azonban bizonyos, hogy a 4–10%-ig való kárpótlás biztosítása nem lesz elég a turizmusban dolgozók kiadásainak fedezésére.
A Thermalpark alkalmazottai közül számos kollégát szerződésre foglalkoztatnak, ők jelenleg nem állnak munkába. A többi kollégánál próbálják kihasználni a bértámogatás által nyújtott lehetőségeket, amelynek részletei szerint a költség csupán 80%-át vállalja át az állam, a maradékot a fenntartónak kell biztosítania az alkalmazottai részére. A Thermalparkban egy standard hónapban a bérköltség 130 ezer euró felé közelít.
Az ország extra mennyiségű európai uniós forrásokat kap a mostani nehéz helyzetre való tekintettel, amelynek bizonyos részét a turizmus és idegenforgalom megsegítésére lehetne fordítani.