Inspiráló vacsoraest női vállalkozóknak
Felvidéki női vállalkozók közösségépítésén dolgozik Viola Melinda és Saláta Nikoleta. Az üzleti kapcsolatépítést gasztronómiai élményekkel ötvöző Bites & Business keretében a párkányi Dali étterembe invitálták a vállalkozó hölgyeket, ahol kötetlen, barátságos légkörben oszthatták meg tapasztalataikat, inspirációt meríthettek egymás történeteiből, és akár új üzleti lehetőségeket is találhattak.

A résztvevők fele először vett részt ilyen vacsorán. Viola Melinda elmondta, hogy ez a Hollandiában már tizenhat éve működő modell Magyarországról került át a Felvidékre. Az esemény egyik különleges eleme a borítékos tanácsadás: minden résztvevő hoz egy aktuális kérdést – legyen az vállalkozásával vagy magánéletével kapcsolatos –, amelyet egy borítékra ír. Az est folyamán a többiek ebbe a borítékba helyezhetik javaslataikat, ötleteiket, elérhetőségeiket, így a hölgyek a vacsora végén értékes tanácsokkal és új kapcsolatokkal térhetnek haza.
A szervezők könyvcserét is meghirdettek, arra biztatva mindenkit, hogy hozzon magával egy olyan könyvet, amely számára inspiráló volt, és amelyről úgy érzi, másokat is gazdagíthat.
Egyik ámulatból a másikba estem, amikor hallgattam a hölgyek bemutatkozását. Izgalmas területeken kamatoztatják tehetségüket, miközben elképesztő energiával zsonglőrködnek a vállalkozás, a család és a közösség iránti felelősség között. Egyszerre képesek több dologban kiemelkedően teljesíteni. Él bennük a tűz, hogy fejlődjenek, vállalkozásukat előbbre vigyék, és sosem riadnak vissza a változástól vagy a változtatástól, ha a helyzet úgy kívánja. Szenvedéllyel képezik tovább magukat, és meggyőző kitartással néznek szembe az új kihívásokkal.
A Párkányban élő Viola Melinda neve már jól ismert a Felvidéken, a kreatív újrahasznosítás mestereként sokan követik munkásságát.
– meséli Melinda, aki egy nyolcéves kislány édesanyja, emellett pedig egy szociális intézményben is dolgozik.
– Így mind az alkalmazotti, mind a vállalkozói lét kihívásait a saját bőrömön tapasztalom meg – teszi hozzá mosolyogva.
Gyetven Melinda is párkányi, a helyi alapiskolában tanít kémiát és biológiát. Néhány éve átvette szüleitől a Vadas fürdő nyári apartmanjainak működtetését, így a tanítás mellett az idegenforgalomban is helytáll. Szenvedélyesen érdeklődik a környék védett növényei iránt. Tavaly decemberben jelent meg a könyve ebben a témában, sőt a védett növényekről készült fotókiállítással is járja a környéket.
A párkányi születésű Bogdányi Zsuzsa Esztergomban topmenedzserként dolgozik egy hotelben. Az idegenforgalom mindig is a vonzotta, végigjárta a ranglétrát, és húsz évvel ezelőtt saját utazási irodát alapított.
– A Bumeráng nevet választottam, mert azt szeretném, hogy az ügyfelek mindig örömmel térjenek vissza hozzám. A személyes kapcsolatokra építek, hiszen az utazás nemcsak az úti célokról, hanem az élményekről és a bizalomról is szól.
Heintz Bernadett nemcsak a Bites & Business magyarországi meghonosítója, hanem karriertanácsadással is foglalkozik. Pályafutását újságíróként kezdte, majd mozgástudományt tanult, később nyolc évet töltött Hollandiában. Ott sajátította el a kapcsolatépítés tudományát és megtapasztalta erejét.
– Hollandiában ennek komoly hagyománya van, amely egészen a tengeri kereskedelem időszakáig nyúlik vissza. Én is így találtam meg az első munkámat: részt vettem egy hasonló rendezvényen, és egy hónappal később egy ott megismert hölgy felhívott, hogy lenne-e kedvem vele dolgozni az egyetemen. A módszer koncepciója azért tetszett meg, mert itt mindenki önmaga lehet a téma. A borítékos kommunikáció pedig zseniális, valódi segítség – tette hozzá.
Az est fénypontja a dorogi Tácsik Gabriella hastánc show-ja volt. Fenomenális műsort láthattunk, megtapasztaltuk az igazi nőiség esszenciáját. Ő is két lábon álló vállalkozó, a hastáncot műveli és oktatja, illetve rehabilitációs mozgásfejlesztőként is dolgozik immár húsz éve.
Dési Réka Szentendrén él két saját és négy fogadott gyermekével.
– Az anyaság és a nagymamaság köti le minden időmet. Szülésfelkészítő dúla és tréner vagyok, tavaly írtam ebben a témában könyvet Burokrepedés címmel. Emellett szervezetfejlesztőként is dolgozom. Ma éppen egy építkezési cég tréningjét vezettem, a résztvevők nagyon élvezték, sokat nevettek. Most éppen iparművészetet tanulok, mert a felgyülemlő feszültséget valahol nekem is le kell vezetnem – mondja.
Halász Emese sokoldalú és vállalkozóként több lábon áll. Tizenhat évnyi multinacionális vállalatnál szerzett tapasztalat után egyik napról a másikra kilépett, és megalapította az Írómentor programot, amely mára egyedülálló kiadóvá nőtte ki magát. Eddig nyolc könyve jelent meg. Emellett prezentációs workshopokat is tartanak cégeknek, hogy megtanítsák, hogyan menedzseljék magukat.
A komáromi Boros Zsuzsa eredeti végzettsége szerint vegyészmérnök.
– Férjemmel kiépítettünk egy kis vegyipari, kereskedelemmel és gyártással foglalkozó céget, amellyel Közép-Európa majdnem minden országban jelen vagyunk. Én vezettem a céget, de 2019-ben megtalált a coaching, azóta kis- és középvállalkozókat mentorálok – sorolja.
A szintén Komáromból érkezett Saláta Niki arcápolási és sminktanácsadással foglalkozik, Viola Melindával szervezi a női vállalkozók vacsoraestjeit a Felvidéken.
– fejti ki.
– Csodálatos élmény volt látni és hallani, ahogyan új együttműködések születtek és tervek formálódtak. A kéthavonta megrendezett vacsoraestjeinkre továbbra is várjuk a női vállalkozókat, a vállalkozás iránt érdeklődőket és azokat, akik még csak fontolgatják a kilépést az alkalmazotti létből, valamint a karrierváltókat. Mi, nők úgy értjük meg egymást, ahogyan a férfiak soha – összegezte az est tapasztalatait Viola Melinda.