Francia művészek első ízben őrizték a Mária Valéria hidat - KÉPGALÉRIÁVAL
A három testőr - mint ahogy bemutatkoztak - Franciaországból érkezett és 51. hídőrként havonta váltották egymást a párkányi hídőrházban. Megbízatásuk lejártával kiállítással búcsúztak a hídtól, a várostól és lakóitól.

Himmler György, a rendezvény házigazdája bevezetőjében elmondta, a Hídőr projekt 15 évvel ezelőtt jött létre Frühauf Károly párkányi származású vállalkozó jóvoltából, aki ma Svájcban él. Adni szeretett volna valamit szülővárosának és erre a célra egy hosszútávon működtethető művészeti projekt tűnt a legmegfelelőbbnek. A helyiséget a város bocsátja a művészek rendelkezésére, a szervezést pedig a Párkány és Vidéke Kulturális Társulás látja el.
A három francia művész nem egy helyről származik, egy művészeti iskolában találkoztak, azóta szorosan együttműködnek egymással, bár mindannyian más irányt képviselnek.
Florent Poussineau többször komponálja bele alkotásaiban a gasztroművészetet. A kiállítóterem tele volt szép cipóformájú kövekkel, melyről, ha sikerült a kemény héjat megtörni, ízletes főtt krumpli kandikált ki áfonyás, túrós, tökmag töltelékkel. Florent nem magyarázta művét, érthettük úgy is, hogy az élet maga kínálja kincseit és ha lehajolunk és kicsit megküzdünk a kihámozással, ínyencségekre lelhetünk, ha csak odébb rúgjuk, majd más felemeli. Corentin Massaux festő azokat a momentumokat örökítette meg, amelyek a legjobban megragadták őt Párkányban- az épületek, régi autó, bicikli és természetesen a híd. Remy Drouard pedig absztrakt festőként kidekorálta a tárgyakat.
Mindhárman a társas kapcsolatok kiépítését preferálták, akire rácsíptették a ruhaszárító csipeszt és észrevette, azzal komolyabban is kontaktusba léptek, „kőcipókkal” kínálták, megittak vele egy helyi pincéből származó pohár jó bort, ismételgették a pár megtanult magyar szót.
