Fényszövés a Vermes-villában
Születésnapi kiállításmegnyitóra gyűltek össze az érdeklődők a dunaszerdahelyi Kortárs Magyar Galériába a múlt héten, amikor a 70 esztendős képzőművész, Lőrincz Zsuzsa Fényszövő című tárlatát nyitották meg.

Szeptember 13-a balszerencsét nem hozott, de rossz időt igen. Amikor a megnyitón a képzőművész bátyja, Dráfi Mátyás Kossuth- és Jászai Mari-díjas színművész elmondta Ady közismert versét, magunkban megállapíthattuk, hogy nemcsak Párizsba, hanem Dunaszerdahelyre is beszökött az ősz. Lőrincz Zsuzsa fényjátékai a Vermes-villában azonban dacoltak a kinti szürkeséggel.
Az alkotó sokféle stílusú, mondanivalójú és különböző anyagokból vagy anyagokkal készült munkáit mutatták most be, amelyek között a megcsillanó, vibráló vagy éppen átfutó fények jelentették a kapcsolatot. A tárlaton láthatunk drótból font szobrokat, absztrakciókat, linómetszeteket, festményeket, triptichont és még számtalan, vegyes technikával készült alkotást.
Iván Péter, a Kortárs Magyar Galária igazgatója köszöntőjében úgy fogalmazott, a galéria egyik célja és feladata, hogy teret adjon a felvidéki magyar képzőművészeknek, éljenek bárhol is a világon.
Luzsicza Lajos Árpád bevezetőjében kitért arra, hogy Zsuzsa két kedvenc városa Pozsony és Prága, ahol hosszú éveket töltött el.
A kiállítást Tóth László József Attila-díjas költő nyitotta meg, aki kifejtette, hogy nem olyan régen lehetősége nyílt az alkotóval egy hosszabb interjút készíteni egy magyarországi művészeti folyóirat számára.
Tóth László kitért arra is, hogyan kötődik a művész Dunaszerdahelyhez és Komáromhoz, de otthon van Budapesten és legújabban Bécsben is.
– S aki olyan természetességgel lakja meg Közép-Európát, mint más az utcát, ahol él, úgy közlekedik térségünkben, mint amikor valaki leugrik a sarki henteshez, akár azt is mondhatnánk róla, hogy képzőművészünk egymaga, egy személyben testesíti meg Közép-Európát az életével, tapasztalataival, tudástöbbletével – mondta Tóth László.
A kiállítás szeptember folyamán tekinthető meg a Kortárs Magyar Galériában.
