Bronzkori sírok az épülő kassai körgyűrű alatt
Az építés alatt álló kassai körgyűrű, az R2-es gyorsforgalmi út Kassa – Abaszéplak kereszteződésénél a régészek sírokra bukkantak, amelyeket előzetesen a bronzkorra datálnak.

Az épülő gyorsforgalmi út nyomvonalán pirotechnikai vizsgálatokat és régészeti feltárást is végeznek. Amint arról beszámoltunk, a lőszerek mellett számos cserép is előkerült. A 17,0 – 17,3 kilométerszelvényben talált kerámia főleg az őskorból és a bronzkorból származik, de akadtak a La Tène-kultúrából, a középkorból és az újkorból származó darabok is.
Most a Kassa – Abaszéplak (Krásna) kereszteződésnél kilenc sírra bukkantak, amelyek a régészek előzetes meghatározása alapján bronzkoriak, az Ottomány-kultúra időszakából származnak. Úgy vélik, valamikor település lehetett ezen a területen. További cserepeket is találtak, ezek korát jelenleg próbálják meghatározni.
A Nemzeti Autópálya-kezelő Társaság (NDS) hangsúlyozta, hogy a régészeti feltárás nem hátráltatja a munkálatokat. A szakemberek eddig három régészeti lelőhelyre bukkantak. A tervek szerint a feltárás ősszel befejeződik.
Az épülő szakasz az R2-es kassai körgyűrűjének délkeleti része, alapkövét április végén tették le. A Saca (Šaca) és Kassaolcsvár (Košické Olšany) közötti szakasz 14 kilométer hosszú, a D1-es autópályát köti össze az R4-es gyorsforgalmi úttal, s a tervek szerint 2025 tavaszára készül majd el.