Az összes megtakarított pénzét kicsalták egy nyitrai idős asszonytól
Csalók károsítottak meg egy 92 éves nyitrai asszonyt.

A nő kidobott az erkélyről 17 ezer eurót. Az eddigi információk szerint egy ismeretlen férfi azzal hívta fel az idős nőt, hogy ajánlott levelet fog kézbesíteni neki - tájékoztatott a Nyitrai Kerületi Rendőrkapitányság.
Néhány perccel a telefonbeszélgetés után egy nő telefonált, rendőrnek adta ki magát, és ráijesztett az idős asszonyra, azt mondta neki, hogy követi és figyeli az ukrán maffia, de ne aggódjon, mert a rendőrség tud az esetről, és mindent kézben tart.
Amikor megkérdezte tőle, van-e otthon készpénze, a hiszékeny nyugdíjas elárulta, hogy 17 ezer eurója van otthon.
A beszélgetés során az állítólagos rendőrnő kiszedte belőle, hol lakik, és milyen címletekben van az összeg. Ezt követően egy másik ismeretlen telefonáló, aki szintén rendőrnek adta ki magát, azt mondta neki, csomagolja egy táskába ,és dobja ki a balkonról a pénzt.
A rendőrkapitányság nyomozója csalás miatt indított büntetőeljárást az ügyben.