Andalító filmzenék a Kis-Duna partján
Mi lehetne romantikusabb egy könnyű, meleg nyári estén, mint klasszikus zenét, finom borokat és érett sajtok ízét élvezni a Kis-Duna partján. A mátyusföldi Jókán, a cölöpös vízimalom árnyékában már több éve szervezik meg a Kis-éji zene rendezvénysorozatot.

A Kis-éji zene elnevezést nyert rendezvénysorozat már hagyománnyá nőte ki magát Jókán.
Hangulatos, romantikus rendezvényről van szó, több nyári hétvégén szólnak élőben klasszikus, jazz vagy éppen swing zenekarok, szimfonikusok a jókai cölöpös vízimalom, illetve a mellette elterülő szkanzen árnyékában, miközben a nagyközönség helyi jellegzetes ételeket és italokat kóstolgat.
Az idei évadot Kosár Janka és Kosár Szabolcs nyitotta meg világzenével. A Rigoroso kvartettet követően majd a Goldies Swingatlan ügynökség zárja az évadot.
A második koncerten a Rigoroso vonósnégyes bájolta el a közönséget a legszebb filmzenékkel. Szívig ható, romantikus légkört teremtettek a zenészek egy olyan térben, amely egyébként is magában hordozza a szépség és a múlt lelkét. A kis-dunai alkony, a vízimalom és a szkanzen varázsa már alapjában megszólítja a lecsendesülni vágyó lelket, az erre rájátszó klasszikus zene pedig egyenesen a csodát hozza el. A könnyedséget megzavarni talán csak a szúnyogok tudják ilyenkor.
„A zenészek jól érzékelik, mire van szüksége ilyenkor a közönségnek, éppen ezért leginkább az ismert filmzenékből válogattam” – árulja el a koncert után a brácsát megszólaltató Rigó Sándor. Hozzáteszi, azért meglepetésként belecsempész a repertoárba valami kevésbé ismert darabot is, hogy a közönség érdeklődését felkeltse – ezúttal egy Edith Piaf sanzon csendült fel.
Az est során a közönség olyan nagy filmslágerek kvartettre készített feldolgozását hallhatta, mint például a Micsoda nő, a Rózsaszín párduc, a Gyűrűk ura, a James Bond vagy a Titanic jól ismert filmzenéje.
A jókai vonatkozással is rendelkező Rigoroso kvartett nem először lép a vízimalom rögtönzött színpadára, az előző évadokban is szerepeltek, valamint július 20-án is ők szolgáltatják a harmóniát zenei formában – klasszikusokat és keringőket játszanak majd, bár más felállásban, mint a filmzenéknél.
– magyarázta a repertoár összeállításának témájához Rigó Sándor. A Rigoroso kvartett fellépésében ezúttal az volt a különleges, hogy cselló helyett nagybőgőt használtak. A másik három hangszerként két hegedű, illetve a violinként is ismert brácsa szólalt meg. A Rigoroso kvartett elsőhegedűse és moderátora Juraj Tomka volt, főiskolai professzor, másodhegedűs volt Jozef Ostrolucký, brácsán játszott Rigó Sándor, nagybőgőn Budai Sándor muzsikált.
