A magyar állam megvásárolta a kassai Csáky-házat
A magyar állam megvásárolta a Fő utca 42. szám alatti ingatlant, a Csáky-házat, ahol a múlt század hetvenes évei óta Carpano néven működött kávéház és étterem.

„Tájékoztatjuk a közvéleményt, hogy a Magyar Állam megvásárolta a Kassa, Fő utca 42. szám alatti ingatlant. Az új tulajdonos tulajdonjogának hivatalos ingatlannyilvántartási bejegyzése rövidesen megtörténik” – közölte honlapján Magyarország kassai főkonzulátusa.
Az épület alapvetően diplomáciai célokat fog szolgálni, de a Magyar Állam nevében eljáró Külgazdasági- és Külügyminisztérium szándéka szerint az ingatlanban található vendéglátóipari egység megmarad”
– tájékoztatott a főkonzulátus.
Az 1835-ben épült ház tulajdonosa gróf Csáky Tivadar, a Kassai Magyar Színtársulat igazgatója volt. Az 1848–49-es forradalom és szabadságharc idején katonatisztek lakták, később itt működött az ismert Megay-cukrászda, ahol Márai Sándor megismerkedett későbbi feleségével. Az 1970-es évektől a Carpano kávéház és étterem üzemelt itt.
Címkék