A Kodály Zoltán Alapiskola ünnepi műsora Dunaszerdahelyen – KÉPEKKEL
Az 1848–49-es forradalom és szabadságharc tiszteletére a dunaszerdahelyi Kodály Zoltán Alapiskola már pénteken ünnepi műsorral készült a Csaplár Benedek Városi Művelődési Központ színháztermében.

A megjelenteket az ünnepi műsor megálmodója és összeállítója, a Kodály Zoltán Alapiskola magyartanára, Simon Anikó köszöntötte.
Elsőként, mint a nemzeti ünnepeken általában szokás, a Szózat hangzott el. Vörösmarty Mihály versét a 8. évfolyam diákjai adták elő, hangszeren kísért Bertók Beáta. Ezután az elsősök egy tánckoreográfiát mutattak be nemzeti színű szalagokkal, majd dr. Hájos Zoltán, Dunaszerdahely polgármestere és Takács Iveta, a Kodály Zoltán Alapiskola igazgatónője mondták el ünnepi beszédét.
Hájos Zoltán kifejtette, hogy március 15-e a fiatalság ünnepe is, hiszen fiatalok által kezdődött el Pest-Budán a forradalom 177 évvel ezelőtt. Mint mondta, igaz, hogy az 1849-es szabadságharcot leverték, ugyanakkor a hamuban a parázs megmaradt, és 1867-ben kénytelenek voltak kiegyezni az osztrákok a magyarokkal, ami után Magyarország komoly gazdasági fejlődésnek indult, hiszen például Budapest belvárosa épületeinek zömét is az osztrák–magyar kiegyezés után építették. A magyarok tehát képesek voltak összefogni még annak ellenére is, hogy az osztrákok leverték az 1848-as forradalmat.
fogalmazott a polgármester.
Takács Iveta szerint március 15. nem csupán egy ünnep a naptárban, hanem a magyar szív egyik legmélyebb és legfontosabb pillanata, az összefogás, a szabadság, a nemzeti büszkeség napja, mely egyben a remény, az igazság és a bátorság szimbóluma is.
Az ünnepi beszédek után a legkisebbek szavalatával folytatódott a műsor, majd Lelkes Ádám, hetedik osztályos tanuló 48-as forradalmi dalokat zongorázott.
Lukács Sára az ötödik osztályosok csoportos szavalata után Szabó T. Anna versét mondta el. A hetedikesek tolmácsolásában elhangzott a 12 pont, a hatodikosok pedig Petőfi Nemzeti dalát adták elő. Az ünnepi műsor végén az iskola énekkara a magyarság összetartozásáról szóló dalokkal búcsúzott a közönségtől. Repertoárjukban többek között felcsendült a Felvidék himnusza, amelynek zenéjét Ágh Attila, szövegét pedig Lábszky Olivér szerezte. Zongorán kísért Lelkes Ádám, szólót énekelt Lukács Sára. Az énekkar vezetője Molnár Katalin. Zárásképpen az énekkar a közönséggel együtt énekelte el a Himnuszt.
