A bűnözés melegágya a folyamatos iskolakerülés
A Nyitrai Kerületi Rendőrkapitányság tavaly 176 olyan esetet vett nyilvántartásba, amelyek során csorbát szenvedett a tanulók erkölcsi nevelése. Az érintett iskolaköteles gyerekek szülei vagy más törvényes képviselői ugyanis lehetővé tették nekik a tanításról való gyakori lógást és semmittevést.

Miután az áldatlan helyzetükön az osztálynaplókban gyarapodó bejegyzések és az iskolaigazgatók, pedagógusok figyelmeztetései sem segítettek, az iskolakerülést elnéző családok az illetékes hivatalok szociális osztályának és a rendőrségnek az értesítéseivel szembesültek – olvasható a Nyitrai Kerületi Rendőrkapitányság facebookos oldalán.
A hatóságok idén januárban 25 olyan gyerek esetével voltak kénytelenek foglalkozni, akik az idejüket folyamatos lófrálással töltik, ekképp elfuserálva a saját jövőjüket. Ők vélhetően még az alapiskolai tanulmányaikat sem fejezik be, ezért a továbbtanulás náluk szóba sem jöhet.
A megrögzött iskolakerülők egyike egy 14 éves ógyallai fiú, aki a 2019/2020-es tanévben indokolatlanul már 133 tanítási órát hagyott ki, az előző tanévben pedig 175 igazolatlan óra írható a rovására.
Egyazon alapiskolába kellene járnia, mint annak a csupán 7 éves kislánynak, aki elsősként (!) 130 igazolatlan órával „büszkélkedhet“, így félő, hogy írni-olvasni sem tanul meg. Egy további 15 komáromi alapiskolás 150 óráról hiányzott igazolatlanul, míg egy Nyitra mellől származó 10 éves, vagyis harmadikos kisdiáknak pedig a felelőtlen szülei elnézték, hogy 116 igazolatlan órát gyűjtsön össze.
Nos, az említett gyerekeket és sorstársaikat az a veszély fenyegeti, hogy nem gazdagodnak új ismeretekkel, nem sajátítják el a közösségekbe való beilleszkedéshez szükséges szokásokat, készségeket, így majd könnyen a társadalom peremére kerülnek, s bűnözőkké válnak.
Ez ügyben érintett szülők és más törvények képviselők, tudatosítsák, hogy a kiskorúak erkölcsi nevelésének veszélyeztetéséért akár két évnyi szabadságvesztést is kaphatnak! Érdemes odafigyelniük az alapos szülői szigorra szoruló, iskolakerülő gyerekekre, amíg talán megmenthetőek!