50 éves a nagymegyeri termálfürdő
Nagymegyeren, a XV. Corvin Mátyás Napok rendezvénysorozatának részeként a városi kultúrközpontban került sor az idén 50 éves Thermal Corvinus megünneplésére.

A kultúrház előtt a legutóbbi évtizedek slágereinek a Band Of StreetS utcazenészei által előadott, fúvós- és ütőhangszerekre, továbbá megafonra áthangszerelt változatai üde színfoltként már jelezték, hogy bent kisvártatva rendhagyó esemény kezdődik. Egy közép-európai léptékkel is jelentősnek számító fürdőkomplexum ugyanis nem mindennap lesz 50 éves.
A múlt század hetvenes éveinek elején keresték a lehetőségét a zöldségek fóliasátrakban és üvegházakban történő termesztésének olcsóbbá és hatékonyabbá tételére. A Szlovákiai Földtani Intézet kutatói, köztük Ondrej Franko geológus professzor geotermikus víz feltárását célzó kutatásai kimutatták, hogy a Duna menti síkságon, a föld mélyén gazdag forróvíz lelőhely húzódik. A próbafúrás helyszínéül Nagymegyerre esett a választás és 1972 májusában az erdő szélén, közel a kertészethez elkezdték a 2500 m mély fúrást, mely során 95 fokos termálvizet találtak.
A kút bőséges vizéből jutott a földműves szövetkezet kertészetének is,ahol a termálvíz hatása révén szinte egész évben elérhetővé váltak a friss zöldségek. A fürdőnek hamar híre ment a helyi közösségen túl is, így a megnövekedett igényeket kielégítendő intézkedtek a fürdő fejlesztéséről. Különösen a csehországiak kedvelték meg a fürdő által kínált szolgáltatásokat, és ez a mai napig változatlan. Az 1980-as évek elején egy újabb geotermikus kutat fúrnak, továbbá átadják az ülőmedencét és az olimpiai medencét.
A fürdő központja több szakaszban épült ki, amíg elnyerte a mai modern formáját. Jelenleg egy százhektáros erdőpark mellett nyolc hektáron 13 medencével, csúszdaparkkal, wellnessközponttal, éttermekkel, játszóterekkel és sportpályával várja a vendégeket.
A fürdő hagyományaihoz híven a termálvíz jótékony hatását, az élményfürdőzést, továbbá a sportolás és kikapcsolódás lehetőségét kínálja vendégeinek. A fürdő vezetősége és üzemeltetői nem feledkeznek meg a környezetvédelemről sem, ugyanis több beruházásra is sok került az energiatakarékosság és a vízhatékonyság érdekében.
Az ünnepi találkozót a nagymegyeri születésű Cseh Tamás brácsaművész produkciója vezette fel, majd Šušík Roland, a nagymegyeri Thermal Corvinus ügyvezetője mondott beszédet.
Kiemelte, hogy az 1974-es nyitás után hamar megnőtt az érdeklődés a fürdő iránt és a szolgáltatások megpróbáltak a megnövekedett igényekhez igazodni.
köszönte meg a támogatást a fürdő ügyvezetője.
húzta alá Soóky Marián polgármester, majd hozzátette, hogy
hiszen több ezer turistra és család várja már a nyarat vagy egyéb alkalmakat, hogy ellátogasson a helyszínre, sőt, ez az évtizedek alatt már generációs elfoglaltsággá nőtte ki magát. Soóky hangsúlyozta, hogy évtizedekre visszanyúló komoly munka van abban, hogy a termálfürdő elnyerhette mai arculatát és egy, a XXI. században is versenyképes és egyedi értékekkel bíró fürdővé válhatott. Ebben sok-sok nagymegyeri ember keze munkája van benne a kezdetektől egészen a mai napig. A fürdő építése a város életére is jótékonyan hatott, és mára a település bekerült Szlovákia tíz legfontosabb turisztikai célpontja közé, hangsúlyozta a polgármester.
szögezte le Soóky. Nem mellékes a fürdő gazdasági hozadéka sem, ugyanis munkahelyteremtő erővel bír, s ezenkívül a komplexum területén működő további vállalkozások biztos nyári bevételét adja, valamint a városban erre az ágazatra épülő további szolgáltatások (éttermek, panziók) bevételét garantálja, mondta a polgármester.
emelte ki Soóky. A fürdő kedvezményes belépőjegyet biztosít a nagymegyeriek és a környező települések számára is.
Berényi József, Nagyszombat megye alelnöke rámutatott arra, hogy
nyomatékosította az alispán.
Az ünnepség a fürdő történetét és jelenét bemutató filmmel zárult, majd a résztvevőket a polgármester pohárköszöntője után ünnepi fogadásra invitálták.
Este a fürdő sétányán zenei programok várták az érdeklődőket.
