25 év Ady Endre nevével
A párkányi Ady Endre Alapiskola 1999-ben, tehát 25 éve vette fel a költőzseni nevét. Erre az évfordulóra is emlékeztek a tegnap kezdődött Ady-napokon, melyet az iskola már 30 éve megszervez.

A megnyitó résztvevőit Bacsó Péter igazgató köszöntötte. Ünnepi beszédében kifejtette, Ady Endre névadóként csendes tanúja volt annak, hogy újfent kilenc évfolyamos lett az alapiskolai oktatás, az intézmény jogalanyiságot kapott és fenntartójává Párkány város vált. Az iskola új emelettel, összekötő folyosókkal, szabadtéri tanteremmel, szaktantermekkel, könyvtárral és egy új futópályával bővült. Mindezek mellett megélték a világjárvány nehézségeit és a távoktatás tapasztalatát is.
„Akarva akaratlanul eszébe jut ilyenkor az embernek, hogy névadónk vajon mi mindennek lesz tanúja az elkövetkező negyed évszázadban. Jós ugyan nem vagyok, de tapasztalva korunk társadalmi, gazdasági, szociális és szédítő technológiai változásait, abban biztosak lehetünk, hogy intézményünknek sok olyan kihívással kell szembenéznie, amely korparanccsá teszi iskolánk mottóját: „Mában élni a Jövőért /Az Újnak tenni hitet:..“
– hangsúlyozta beszédében az igazgató.
Ebben a szellemben szervezik az Ady-napokat is. A programok között ott van a magyar irodalom, a művészetek, a hagyományőrzés. Az alsó tagozat tanulóit többek között kreatív mesefoglalkozások, népi játékok, kézműves foglalkozások örvendeztetik meg. A felső tagozat diákjaira a néphagyományok mellett kézműves, múzeumpedagógiai, biblioterápiai, önismereti foglalkozások várnak. Továbbá megismerkedhetnek a Hazajárók csapatának két kiemelkedő, Kárpát-medence szerte ismert tagjával, Kenyeres Oszkárral és Jakab Sándorral. A 8. és 9. évfolyamosok már a nulladik napon megtekintették a Hancsovszky című hazai magyar filmet, amelyben megismerhették a felvidéki magyarság II. világháború utáni üldözésének részleteit és egy 19 éves tornaljai srác, Hancsovszky Béla igaz történetét, holnap pedig meglátogatják Budapesten az Országházat és a Terror Házát.
A megnyitón beszédet mondott Szabó Eugen polgármester és Farkas Iván Nyitra megye képviselője. Közreműködtek: Danic Dávid és Balázs Luca
A programok színes sorát két kiállítás nyitotta
A Léda Galériában szervezett kiállítás már hagyomány, anyagát a diákok alkotásai adják, amelyek a több mint tíz éve megrendezésre kerülő Festészeti Maraton című iskolai verseny keretében születtek. A Sipos Tímea tanárnő által megálmodott és megszervezett verseny központi témáját ezúttal a magyar népmesék adták. A közel negyven résztvevő ennek jegyében alkotta meg munkáit.
A második kiállítás anyagát Pécsi L. Dániel, Magyar Örökség-díjas jelképművész, hozta el az iskolába. Kiállításának címe: “Magyar oktatási és művelődési intézmények címerei a Kárpát-hazában”. Pécsi L. Dánielnek jelentős szerepe volt a Mária Valéria híd újjáépítését szorgalmazó hídbizottság két évtizedes küzdelmében, a Párkányi Szent Imre Egyházi Óvoda, az Ady Endre Alapiskola és a Szent Imre Római Katolikus Egyház címerét is ő alkotta meg.