Te hogyan oktatsz? – pedagógiai tréning a Selye Egyetemen
Egészségtudományok pedagógiai innovatív digitális fejlesztése címmel szeptember 22-26 között ötnapos angol nyelvű pedagógiai tréninget tartottak a komáromi Selye János Egyetemen. A Covid idején új kihívások elé került a felsőoktatás is és mivel a partnerintézmények mind érdekeltek az egészségtudományok, egészségnevelés témakörében, ezért olyan együttműködést alakítottak ki, ahol egymást tanítják a náluk már bevált módszerekre, megosztják tapasztalataikat és egymást segítik a konkrét tréningekkel.

Partnereink a Debreceni Egyetem, az Eperjesi Egyetem, a Sapientia Egyetem, illetve a Magyar Digitális Oktatásért Egyesület. Így öten szorosan együttműködünk és ennek köszönhetően további kollégákat sikerült bevonnunk minden intézményből”
– tájékoztatta portálunkat Nagy Melinda, a Selye János Egyetem rektorhelyettese, a rendezvény főszervezője.
A tréningnek otthont adó komáromi egyetemről a tanárképző kar hat oktatója – Török Tamás, Darvay Sarolta, Puskás Andrea, Takáč András, Lengyel-Marosi Renáta és Nagy Melinda – adott elő. A tréningen 38 oktató vett részt, közülük 26-an más partnerintézményből érkeztek, a többiek pedig a Selye Egyetem munkatársai voltak.
Nagy Melinda szerint azért is jók az ilyen alkalmak, mert közös gondolkodásra serkentik a résztvevőket, miközben tapasztalataikat, módszereiket is megosztják egymással.
Az is igaz, hogy kicsit nagyobb odafigyelést igényelt ez a részükről, a pedagógusok számára pedig több munkát jelentett. A távoktatás során rá kellett jönnünk, azok a módszerek, amelyek a jelenléti oktatásban működnek, az online térben általában már nem. Nem olyan gyors a visszajelzés, másképpen kell motiválnunk a hallgatókat. A gyakorlati oktatást viszont nem lehet teljes egészében átvinni az online térbe, azt meg kellett oldanunk jelenléti formában”
– mondta a rektorhelyettes.
Hozzáteszi még, a kollégák most már sokkal felkészültebbek és szívesen osztják meg tapasztalataikat, amihez sok szakirodalmat is elolvastak. Felméréseket is végeztek a hallgatók között a módszerek hatékonyságáról és arról, hogy ők miként élték meg ezt az időszakot. Ezekből a tapasztalatokból merítettek a tréning oktatói.
