Tizennyolc ország indul a budapesti kontinensdöntőn
Oroszország visszalépésével tizennyolc nemzet - köztük Magyarország - csapatai vesznek részt a világ legrangosabb szakácsversenyeként számon tartott Bocuse d'Or európai kontinensdöntőjén, amelyet március 23-24-én rendeznek meg a Hungexpón, a Sirha Budapest szakvásár keretében.

A kontinensdöntőkből 24 csapat, ezek közül 10 európai induló jut majd a Bocuse d'Or 2023-as világdöntőjébe - mondta el a verseny szerdai budapesti sajtótájékoztatóján a szervező GL Event gasztronómiai rendezvények igazgatója.
Florent Suplisson közölte, az orosz csapat a jelenlegi háborús helyzetben nem tud elindulni, az ukrán csapattal pedig jelenleg is kapcsolatban vannak, indulásukban továbbra is bízva.
Két új nemzetet is köszönhetnek a versenyen, amelyen Lettország és Szlovákia először vesz részt - tette hozzá.
Mint elmondta, a csapatoknak a szokott módon két ételt kell készíteniük a verseny során.
Az idei tányértéma alapja három kézműves módon termesztett burgonyafajta, a Coronada, az Anuschka és a Madison lesz, a hústál témája pedig a magyar konyha egy másik jellegzetes alapanyaga, az őzhús, konkrétan az őzgerinc és az őzcomb lesz. Ezt a fogást háromféle körettel kell tálalni, az egyiknek tartalmaznia kell tejfölt és túrót is.
A magyar csapat a sorsolás szerint a második, március 24-i versenynapon indul, harmadikként.
Mint felidézte, a 2016-ban budapesti döntőn, pályakezdőként másod commis-ként segítette az olasz, valamint az osztrák csapat munkáját, ami meghatározó élményt jelentett számára.
A kontinensdöntő más változást is hozott az életébe, Széll Tamás és Szulló Szabina ugyanis meghívták a Michelin-csillagos Stand étterem csapatába, ahol jelenleg sous-chefként dolgozik - mondta el Dalnoki Bence.
Mint hozzátette, az előző finálé megrendezése "szárnyakat adott" a magyar gasztronómiának, és azóta külföldi szakmai partnerektől is számos visszajelzést kap arról, hogy 2016 óta milyen sokat fejlődött a magyar vendéglátás.
Könnyid László, a Magyar Turisztikai Ügynökség vezérigazgató-helyettese arra hívta fel a figyelmet, hogy 2016-ban háromezer külföldi vendég szurkolt a Bocuse d'Or Europe budapesti döntőjén.
A rövid távú hatás mellett azonban fontos az is, hogy Magyarország jelen legyen az újrainduló nemzetközi turisztikai piacon, de a Bocuse d'Or abban is segíthet, hogy több magyar fiatal válassza a turisztikát vagy a vendéglátást életpályaként - fűzte hozzá.
Ganzer Gábor, a Hungexpo Budapest vezérigazgatója emlékeztetett arra, hogy az előző versenyrendezés óta, egy 55 milliárd forintos beruházásnak köszönhetően, a kongresszusi és kiállítási központ teljesen megújult.
A Bocuse d'Or kontinensdöntőjét ezúttal is a Sirha Budapest nemzetközi gasztronómiai szakkiállítás keretében rendezik meg, amelyre 18 országból 300 kiállítót várnak idén.
Idén először mutatkozik be hangsúlyosan a magyar bortermelés is a szakkiállításon - tette hozzá Ondré Péter, az Agrármarketing Centrum (AMC) ügyvezető igazgatója.
Az AMC ugyanis a Sirha Budapesten rendezi meg a Hungarian Wine Summitot, száz nemzetközi borszakember meghívásával.