2025. április 15., 14:20

Repülővel vitette luxusautóját Olaszországba a brit uralkodó, hogy ott a klímaváltozásról magyarázzon

Az elmúlt napokban tett Olaszországi látogatása során a helyi parlamentben is beszédet mondott Károly király, aki ott egyebek mellett az emberi tevékenységnek a klímaváltozásra gyakorolt állítólagos hatásairól is beszélt. A brit uralkodó a témában előadott hangzatos szólamainak őszinteségét legalábbis megkérdőjelezi, hogy ő maga még Bentley luxuslimuzinját is repülővel szállíttatta látogatása helyszínére – számolt be több hírforrás, köztük a france24.com is.

 

III. Károly király, brit uralkodó - wikipedia
Fotó: wikipedia

A klímaváltozás elleni küzdelemre hivatkozva mind erőteljesebb korlátozásokat sürgető globalista elitre jellemző álszent magatartást és az általuk rendre alkalmazott kettős mércét a témát kicsit is ismerő olvasó számára aligha kell bemutatni. A heti rendszerességgel világvégét hirdető, ám mindenhová repülővel utazgató és csak egy szelfie erejéig vonatra szálló Greta Thunbergtől kezdve, az ugyancsak klímavészhelyzetről prédikáló, de éppen tavaly egy 300 millió dolláros dízelmotoros óriásjachtot vásároló, Meta császár Mark Zuckerbergen keresztül, a tavalyi skóciai nemzetközi klímakonferencia – dízelgenerátorokról töltött - elektromos autókon furikázó több száz résztvevőjéig.

A sort hosszasan lehetne folytatni. A például hozott esetekben azonban egy pont mindig közös: az, hogy a számos alkalommal megkérdőjelezett és neves szakértők sora által egyszerűen átverésnek és a valóságtól elrugaszkodott politikai ideológiának tartott klímahisztériás mantra leghangosabb hirdetői csak a „köznéptől” várnák el, hogy ne járjon autóval, ne utazzon repülővel, keveset fűtsön és még húst se egyen, miközben saját maguk magánrepülőgépjeikkel utazgatnak nap mint nap, minden más egyéb általuk hirdetett korlátozást is figyelmen kívül hagyva.

Mondhatnánk nem új a lemez, hiszen a történelem során mindig is voltak magukat a többieknél „egyenlőbbeknek” tartó elitek, egészen addig, amíg így vagy úgy el nem tűntek a történelem süllyesztőjében. „Az amit szabad Jupiternek…” féle viszonyulásra talán nem is lehet jobb példát hozni a klímaalarmizmus jól ismert zászlóvivőjénél, Károly királynál, aki vélhetően brit monarchaként már az anyatejjel szívta magába a másság és felülrendeltség illúzióját és így feltételezhető, hogy még csak színészkednie sem kell a kettős mérce alkalmazásakor, hiszen azt teljesen természetesnek érezheti.

 

Károly király, miután az Angliából repülőn Olaszországba szállított Bentleyén végigsasszézott Rómán, Giorgia Meloni, olasz miniszterelnök asszonnyal találkozott, majd – egyébként az első brit uralkodóként - az olasz parlamentben is beszédet mondott. 

Ott értékelte, hogy mind Olaszország, mind az Egyesült Királyság egyaránt elkötelezte magát a szerinte „az emberi tevékenység okozta klímaváltozás” elleni küzdelemre. Mint mondta: mindkét ország látja a klímaváltozás káros hatásait Szicíliától Somersetig. 

S tette ezt olyan meggyőződésesnek tűnő nyugalommal, amelyet bizonyára nem egy a hasonló mantrák hirdetéséből önmagának jólétet teremtett – de a szöveget és az előadást gyakorolni kénytelen – globalista politikus is megirigyelhetett.

Persze tehette is, hiszen számára - pozíciójából adódóan – akár csak hobbi is lehetne a téma hirdetése, az, hogy a korábban a fél világot kirabló Britannia, és például az ukrajnai háború összefüggésében a konfliktust leginkább tüzelő európai ország uralkodójaként, nincs rászorulva arra, hogy háttérbe rejtett gazdasági és politikai érdekekért lobbizzon. 

Hiszen ki merné azt feltételezni, hogy az Ukrajna kapcsán talán még a harmadik világháború kirobbantását is bevállaló Egyesült Királyság legfőbb okai nem az „igazság és a rend” védelmében keresendők, amikor ezen szent célok érdekében időlegesen még a „klímavészhelyzet” szent tehenéről is hajlandóak elfeledkezni, például arról, hogy egy napnyi háborús durrogtatás során felszabaduló szén-dioxid hány millió ember napi fogyasztásával ér fel. Hát hiába, ez az elavult háborús gépezet, legfőbb ideje feltalálni az elektromos ágyúkat.

Az pedig, miszerint Károly meggyőződésességéhez bármi köze lehet annak, hogy egyes elemzők szerint a szigetország megújuló energiaforrásainak jelentős részét olyan szél- és hullámerőművek termelésére alapozza a jövőben, amelyek az uralkodócsalád kizárólagos tulajdonában lévő part menti felségvizeken vannak és lesznek, nem elhanyagolható bevételt hozva ezzel az uralkodói családnak, az persze csak rosszindulatú feltételezés. Az ilyen rágalmakért régen legalábbis a nyelvét vágták volna ki a szentségtörőnek, bezzeg a mai szabad királyságban legfeljebb már csak letilthatják a közösségi médiában. Hiába a régi szép idők.

 

Megosztás
Címkék

Iratkozzon fel napi hírlevelünkre

A Facebook drasztikusan korlátozza híreink elérését. A hírlevelünkbe viszont nincs beleszólása, abból minden munkanapon értesülhet a nap 7 legfontosabb híréről.