2025. március 13., 11:10

Hiányoznak a pilóták a brit légierőnél, a női és az etnikai kvóták miatt

Nincs elégséges leendő pilótája a folyamatban lévő kiképzési programokba a brit királyi légierőnek (RAF), a kialakult helyzet egyik oka, hogy a woke szellemiség keretében női és etnikai kvótákat vezettek be a hadseregben – számolt be több hírforrás, köztük a thegatewaypundit.com is.

a brit királyi légierő (RAF) logója - wikipedia
Fotó: wikipedia

Az elmúlt években a „nyugat” számos országában a vezető politikákat teljesen megfertőzött woke ideológia és az annak mentén erőltetve megvalósítani próbált életidegen elképzelések káros hatásai már számos területen éreztetik a hatásukat. Az egyik ilyen hamvában holt, a marxista ideológia jegyeit magánhordozó, elképzelés azoknak a kvótarendszereknek a bevezetése, amelyek kiötlői szerint a természetes folyamatokkal szembe menve úgy kellene „jobbá és igazságosabbá” tenni a világot, hogy kötelező kvóták alapján kell olyan hivatásokban és beosztásokban is nőkkel, nem európai etnikumok képviselőivel vagy éppen valamilyen kisebbségek képviselőivel feldúsítani az alkalmazotti állományt, ahol ez „valamiért” eddig nem alakult egyesek elképzelései szerint.

Az idea nem tagadhatja le gyökereit, hiszen a történelemben járatos olvasó, bizonyára emlékezhet arra amikor a kommunista államvezetés az egykori Szojuzban „büszke példaként” emlegette a traktorista vagy bányásznőket. A különbség csupán annyi, hogy míg az talán részben érthető, hogy a második világháború alatti és utáni Szovjetunió férfihiányos társadalmában a kényszerűségből próbáltak erényt kovácsolni, a jelenlegi helyzetben – a beteg ideológiák átültetésének kényszerét leszámítva – semmi sem indokolja, hogy olyan okkal specifikus hivatásokban, mint például a hadsereg kvótákkal emeljék például a nők arányát.

Félreértés ne essék, akinek ez a vágya, tegye, a lehetőség megvan rá, de, ennek ideológiák mentén történő erőltetése, finoman fogalmazva is kontraproduktív lesz. Ez egyébként már az Amerikai Egyesült Államok hadseregében is megmutatkozott, ahol az elmúlt években még a sokéves fizikai teljesítménynormák megváltoztatása által is ösztönözni próbálták a nők és az LMBTQ+ kisebbség arányának növelését. Ott ezt a Trump kormányzat éppen most próbálja visszacsinálni, de úgy tűnik ez az – egyébként ésszerűnek tűnő - fordulat az európai vezetők jelentős részét egyelőre még nem érte el.

Erre is példa az Egyesült Királyság hadserege, ahol egy jelenleg is érvényes kvóta alapján az az egyik célkitűzés, hogy 2030-ig a légierőben szolgálatot teljesítő katonák 40 százaléka nő, 20 százaléka pedig valamilyen etnikai kisebbség (értsd nem európai bevándorló gyökerű személy) képviselője legyen. Ez a fő ok, amiért jelenleg is légierőbe jelentkező fehér férfiak egyértelmű diszkrimináció célpontjai, toborzásuk pedig gyakorlatilag évek óta szünetel.
Eurofighter Typhoon - a brit királyi légierő (RAF) jelzésével - flickr
Fotó:  flickr

 

Az eredmények pedig már láthatóak is. Legalábbis ezt mutatja az aktuális hír, amelyről a brit telegraph.co.uk azt írta, hogy az előállt helyzet miatt most ahhoz a lépéshez kellett nyúlniuk, hogy a korábban elutasított jelentkezőket és a korban idősebbeket keresik meg azzal a kéréssel, hogy jelentkezzenek újra.

A fennálló helyzetről egyébként egy a hadsereg általuk megszerzett belső dokumentumára hivatkozva elsőként a dailymail.co.uk számolt be. A dokumentum, vagy legalábbis annak a sajtóban idézett része, nem részletezi, hogy a pilótaképzésre jelentkezők hiányának okai abban keresendők e, hogy alacsony volt a kvótákban előírt nők és etnikumok képviselőinek jelentkezési aránya vagy éppen ezek a jelentkezők nem feleltek meg az elvárásoknak. Így erről mindenki saját véleményt alkothat, ám a végeredmény szempontjából tulajdonképpen mindegy is, hiszen mindkét lehetőség a kvóták értelmetlenségét jelzi.

A brit hírportál az ügyben megszólaltatta a jelenleg ellenzékben lévő konzervatívok védelmi árnyékminiszterét, Mark Francois-t is, aki nem kertelt és azt nyilatkozta: a RAF pilótáinak állományát egy „tökéletes vihar érte el”, beleértve a toborzás során alkalmazott woke manipulációt, a kiképző gépek problémáit és a civil légitársaságok Covid éra utáni újra éledését is beleértve.
Mindezek tükrében nehéz eldönteni, hogy a jelenlegi brit miniszterelnök, a huzamosabb ideje a választói támogatottsági mutatók legalján tanyázó munkáspárti Keir Starmer, azon háborúpárti kijelentései, miszerint „az ukrajnai béke megteremtése érdekében” az Egyesült Királyság hajlandó „csizmákat küldeni a földre és repülőgépeket a levegőbe” a tragédia vagy a komédia kategóriájába sorolhatók e inkább. Persze, beszélni lehet, sőt az európai vezető politikusok jelentős hányadának mostanában ez az egyedüli „erőssége.” A gyakorlat, a valóság pedig hamarosan úgyis megmutatkozik, hiszen a jól ismert magyar közmondás, miszerint: „sokat akar a szarka, de nem bírja a farka” igazságtartalma már jóval a Starmer és von der Leyen félék születése előtt bizonyságot nyert.

 

Megosztás
Címkék

Iratkozzon fel napi hírlevelünkre

A Facebook drasztikusan korlátozza híreink elérését. A hírlevelünkbe viszont nincs beleszólása, abból minden munkanapon értesülhet a nap 7 legfontosabb híréről.