2025. március 29., 16:45

Hétmillió bevándorló behozatalát hagyta jóvá az EU

Legkevesebb hét millió bevándorló behozatalát hagyta jóvá az évtized végéig az Európai Parlament (EP) polgári szabadságokkal foglalkozó bizottsága (LIBE) az Európai Bizottság (EB) ajánlása alapján, amely szerint „munkavállalási célok miatt elérhetőbbé kell tenni a legális utakat a harmadik világból érkező migránsok számára” – számolt be több hírforrás, köztük az europeanconservative.com hírportál is.

 

afrikai migránsok EU zászlóval - X
Fotó: X

Ugyan eltelt már egy évtized 2015, az Európát sújtó egyik legnagyobb bevándorlási hullám éve óta, bizonyára akadnak akik még nem felejtették el a Angela Merkel és hasonszőrű brüsszeli migránsinvitáló - hazájukat népüket és civilizációjukat eláruló - politikusok azon hangzatos szólamait, miszerint a kontinensnek „mennyire szüksége van” a migrációra és a vele állítólag együtt járó „szakképzett munkaerő” bevándorlására. A nem akaratlagosan választott vakságban élő európaiak legalább azóta tisztában vannak azzal, hogy a nigériai atomtudósok, marokkói és bangladesi agysebészek hada helyett inkább a bűnüldöző szerveknek és főként a szociális ellátórendszernek munkát adó, beilleszkedésre nem vágyó és az európai civilizációs szintet felvenni képtelen milliók érkeztek az Európai Unióba, azt dilettáns és célzottan rosszakaratú – külső érdekeket képviselő - döntései mentén egyébként is a tönk szélére juttató politikusok tevékenysége miatt.

Míg a halálos csipkerózsikaálmot alvó – vagy a dolgok beavatkozás nélküli javulásában reménykedő - többi európai polgár egyelőre szinte szó nélkül tűri a felettük és nélkülük meghozott döntések sorozatát, a több tízezer brüsszeli bürokrata „teszi a dolgát” és egy olyan „szép új világ” megteremtésén tevékenykedik, amelyhez képest a gyakorlatban Huxley disztópiája részleteiben akár egy harmonikus meseregénynek is tűnhet. A bizottság által most jóváhagyott „EU Talent Pool” nevet viselő uniós program az abban deklarált – a brüsszeli „kettősbeszéd” jellemezte megfogalmazások - szerint egy olyan demográfiai eszköz, amely egy „egyszerűsített és központosított rendszert” hoz létre a munkavállalási vízumok kiadására annak céljával, hogy „több külföldi munkaerőt vonzzon be az akut munkaerőhiánnyal küszködő ágazatokba.” Na ez az elfogadtatni akart polkorrekt brüsszeli szöveg.

A jól ismert valóság pedig már szlovákiai mércében is az, amikor a nagy multinacionális cégek a helyi munkaerőpiac elvárásaihoz képest jóval alacsonyabb fizetésért harmadik világbéli munkavállalókat hoznak be, akik aztán a „kötelező” három hónap elvárási tapasztalatai vagy éppen képtelenségük bebizonyosodása után feladják a munkahelyüket és például hely- és nyelvismeret nélküli Uber sofőrként, vagy hasonló nem éppen hiányszakmákban próbálnak érvényesülni. Jobb esetben.

A nálunk ismertnél egy fokkal „magasabb” szintként az olaszországi példa említhető, ahol már olasz állampolgársággal rendelkező bangladesiek hoztak létre fiktíven működő „olasz” cégeket országbélieik további „legális” behozatalát célozva, majd a cégeket becsődöltetve ezeket a bevándorlókat a helyi szociális ellátórendszerre testálták. A példák és variációk száma persze szinte végtelen. Hasonlóképpen, mint a kiutasítást és visszatoloncolást irányzó igencsak gyengécske próbálkozásokkal szembeni, progresszív-liberális bíróságok mindennemű indoklásai az ilyen irányú határozatok megvétózására.

 

Hogy ne legyen elég a szép jövő elképzeléseiből, az EB a programmal kapcsolatos állásfoglalásában közölte: a 2030-ig tervezett legalább hétmillió személy behozatalát érintő tervezet elsődleges célcsoportjai az afrikai kontinenst, amelyre – mint fogalmaztak – „az EU elsődleges demográfiai rezervoárjának” tekintenek. Nos, ez az a pont, amely már talán tényleg nem kíván kommentárt, hiszen még a statisztikák is azt mutatják, hogy az összes kontinensen kívülről érkező bevándorló közül is az Afrikából érkezőknek a legalacsonyabb a beilleszkedési aránya.

Hiszen a az ilyen törzsi társadalmakból érkező - sok esetben még a wc fogalmát sem ismerő – migránsok munkapiaci érvényesülése egyértelmű. Jellegzetes példa lehet erre Svédország is, amely a kontinens legnagyobb szomáliai eredetű bevándorló közösségét kénytelen eltartani, amely képviselői közül nyilvános statisztikák szerint átlagosan ezerből 8-an dolgoznak.

 

Ezzel a helyzettel vélhetően teljesen tisztában van Charlie Andreas Weimers, aki a Svéd Demokrata Párt színeiben került az Európai Parlamentbe, és a riks.se svéd hírportálnak nyilatkozva a tervről azt mondta: Brüsszel „érvei” az európai munkaerőhiányról csak egy „kényelmes hazugságként” értékelhetőek, hiszen az EU-ban jelenleg is legalább 12 millió munkanélküli van. Rámutatott: a bevándorlókra vonatkozó statisztikák egyértelműen azt mutatják, hogy azok jóval többe kerülnek a befogadó államok szociális rendszereinek, mint amennyi adót befizetnek.

Hangsúlyozta: az EB ideológiákat követő javaslata nagyságrendbelileg növeli majd a bevándorlók számát, aminek következményeit az EU adófizetőinek kell majd megfizetniük. Rámutatott: tekintve, hogy a javaslat elsődlegesen a szubszaharai régió – a legkevésbé működőképes országok - lakóinak bevándorlását célozza, figyelembe kellene venni az ottani országok lakosságának átlagos IQ-ját és azt, hogy ennek a „munkaerőnek beiskolázása nagyon problematikus lenne.” És, tegyük hozzá: ezzel még nagyon visszafogottan és diplomatikusan fogalmazott a skandináv képviselő.

Ezek a tények viszont nyilvánvalóan nem nagyon érdekelték az Európai Parlament a javaslatról szavazó LIBE bizottságának tagjait, hiszen az EB javaslatát 50 igennel mindössze 19 elutasító voks mellett hagyták jóvá. Ami az egyes frakciók voksolását illeti, igennel a Ursula von der Leyen nevével fémjelzett Európai Néppárt (EPP), a szocialisták, a liberálisok és a zöldek szavaztak. Országok szerinti leosztásban a bizottság szlovákiai tagjai közül a Progresívné Slovensko képviselője, a Fun Rádiós „Sajfa” felesége, a bizonyára nagy politikai átlátása miatt havi több tízezer eurós brüsszeli gázsit húzó 36 éves szőkeség, Veronika Cifrová Ostrihoňová szavazta meg a 7 millió afrikai migránsok behozatalát. A javaslat ellen voksolt a Smer-SD EP képviselője, Erik Kaliňák és Milan Uhrík, akit a Republika színeiben választottak az EP-be.

Bár a tervezet bizottsági jóváhagyása után arról még a teljes EP-nek is szavaznia kell, az ottani erőviszonyok függvényében nem igazán lehet kérdéses, hogy a javaslat ott is jóváhagyásra kerül.

 

 

Megosztás
Címkék

Iratkozzon fel napi hírlevelünkre

A Facebook drasztikusan korlátozza híreink elérését. A hírlevelünkbe viszont nincs beleszólása, abból minden munkanapon értesülhet a nap 7 legfontosabb híréről.