A török parlament jóváhagyta a katonai együttműködésről szóló megállapodást Líbiával
A török parlament szombaton jóváhagyta az átfogó biztonsági és katonai együttműködésről szóló megállapodást a nemzetközileg elismert líbiai egységkormánnyal.

Az Anadolu török hírügynökség szerint az egyezmény lehetővé teszi Törökországnak, hogy katonai tanácsadókat és kiképzőket küldhessen Líbiába, közös hadgyakorlatokat tarthasson, illetve fegyvereket és katonai járműveket küldjön az észak-afrikai országba, amennyiben ezt a tripoli székhelyű vezetés kérné. A megállapodás egyben a hírszerzési értesülések megosztásáról is rendelkezik. Ankara emellett kötelezettséget vállalt, hogy segít egy védelmi erő felállításában, amely rendőrségi és katonai feladatokat egyaránt ellátna.
A líbiai egységkormány csütörtökön jelentette be, hogy igénybe kívánja venni a török segítséget a biztonsági és katonai együttműködésről november végén aláírt megállapodás ratifikálásával.
Recep Tayyip Erdogan török elnök korábban ismételten kilátásba helyezte, hogy csapatokat küld Líbiába, ha a nemzetközileg elismert egységkormány kéri. Ugyanakkor a török elnöknek a parlament külön felhatalmazására van szüksége ahhoz, hogy harcoló csapatokat küldjön Líbiába.
- hangoztatta Erdogan szombaton egy isztambuli gazdasági fórumon, anélkül, hogy az egyes államokat megnevezte volna.
Haftar tábornok háromnapos határidőt szabott pénteken a tripoli székhelyű kormányt támogató milíciának, hogy hagyják el a fővárost, különben az irányítása alatt álló Líbiai Nemzeti Hadsereg (LNH) újabb nagy támadást indít ellene. A figyelmeztetést megelőzően az LNH légitámadást hajtott végre olyan raktárak ellen, amelyekben török fegyvereket és hadfelszerelést tárolnak.
Egyelőre nem tudni, mi lehet a hajó rakománya. Az ENSZ szakértői novemberben közzétett jelentésükben azt állították, hogy Törökország katonai felszerelést küldött Líbiába a világszervezet fegyverembargóját megsértve.
Az LNH a legnagyobb és legjobban szervezett az ország számos milíciája közül, és élvezi Egyiptom, az Egyesült Arab Emírségek, Szaúd-Arábia, valamint Oroszország támogatását. Harcosai azonban kemény ellenállásba ütköztek a főváros ostromakor az egységkormánnyal szövetséges milíciák részéről, amelyeket Törökország és Katar támogat.