Turisztikai desztinációs szervezet jött létre a Duna mentén

Párkány évente 220 ezer vendégéjszakát produkál, a turizmusnak köszönhetően lakosainak száma nyaranta a duplájára nő. A város polgármestere szerint az ágazat fejlesztése munkát biztosíthat a helyi lakosságnak.
„Aktívan kell fellépnünk azért is, ha meg akarjuk tartani a vendéget. Tehát igenis tennünk kell akkor is, ha csak ezt a szintet akarjuk megtartani” – hangsúlyozta Szabó Jenő. „Mindig is arra törekszünk, hogy a munkanélküliséget enyhítsük. Éppen a turizmus az, ahol vannak még kiaknázatlan lehetőségek, és én úgy érzem, hogy éppen a turisztikai desztinációs menedzsment az, amely erősebbé tudja tenni a régiót” – fűzte hozzá Párkány polgármestere.
A gazdag történelmi múltú, csodálatos épített örökséggel rendelkező Komáromba kevés – évente mindössze 20 ezer – vendégéjszakát töltenek a turisták. Az új turisztikai szervezethez nagy reményeket fűz a város vezetése.
„Nagyon fontos lépés, nagyon fontos irány, hogy tudatosan fejlesszük (a turizmust), ne csak egy véletlenszerű, a meglévő történelmi örökségre alapuló tevékenység legyen. Készülnek majd – egynapos és többnapos – programcsomagok, ahol a Komáromba és a Duna mentére látogató megkapják a kellő információt, aminek alapján itt tölthetnek több éjszakát, megnézhetik a Duna mente szépségeit, épített és természeti értékeit” – nyilatkozta portálunknak Stubendek László, Komárom polgármestere.
A Dunamente Turisztikai Desztináció Menedzsment (TDM) alapító okiratát tizenegy szervezet, hét önkormányzat és négy vállalkozó írta alá. A két említett városon kívül Pat, Dunamocs, Muzsla, Izsa és Karva, valamint a egy-egy párkányi és komáromi, illetve két pati vállalkozás is csatlakozott a kezdeményezéshez.
„A legfontosabb cél az, hogy megalakítsuk a saját brandünket, kitaláljuk saját magunkat, idevonzzuk a turistákat úgy, hogy opcionális programokat fogunk készíteni számukra. Vagyis nemcsak attrakciók lesznek, hanem az attrakciókból készítünk programcsomagokat” – magyarázta Duka Gábor, Karva polgármestere, a TDM létrehozásának kezdeményezője.
Szlovákiában az idegenforgalom támogatásáról szóló törvény életbe lépése óta több mint 30 regionális szervezet jött létre, melyek közt az állam 2014-ben 3,2 millió eurót osztott szét.
