2017. december 2., 12:55

Szíriai média: Izrael rakétákkal támadta a kormányerők egyik állását

DAMASZKUSZ. Izrael rakétacsapásokat mért szombat hajnalban a szíriai kormányerők egyik hadállására Damaszkusz közelében, a védelmi rendszer kettőt elfogott a rakéták közül - jelentette a szíriai állami média.
201712021250340.000000000000000000000000000000000000000000000000000000000001a_raketa.jpg

Az "izraeli ellenség több föld-föld rakétával támadott egy hadállást, és ott anyagi károkat okozott" - tette hozzá a tévé és a hírügynökség.

A dpa hírügynökség idézett a szíriai kormányhadsereghez közel álló, de meg nem nevezett forrásokat, amelyek szerint izraeli harci gépek hat rakétát lőttek ki a létesítményre, és ezek közül a védelmi rendszer az utolsó kettőt fogta el.

A szíriai állami médiát idéző első hírügynökségi jelentésekből nem volt világos, hogy állítólagosan hány rakétát lőttek ki az izraeliek, és hogy a védelmi rendszer hányat semmisített meg.

Az Emberi Jogok Szíriai Megfigyelőközpontja (ODSDH) nevű független aktivistahálózat úgy számolt be az esetről, hogy valószínűleg izraeli rakéták találták el a szíriai kormányhadseregnek vagy szövetségeinek az egyik fegyverraktárát Damaszkusztól délnyugatra, ugyanis robbanásokat lehetett hallani a fővárosban abból az irányból. A nagy-britanniai központú, de szerte Szíriában megfigyelőkkel rendelkező csoport úgy pontosította a létesítmény helyét, hogy az al-Kiszva település mellett található.

Emberéletben esett kárról nem érkezett jelentés.

Az izraeli hadsereg szóvivője nem volt hajlandó nyilatkozni az ügyben.
 

Megosztás

Iratkozzon fel napi hírlevelünkre

A Facebook drasztikusan korlátozza híreink elérését. A hírlevelünkbe viszont nincs beleszólása, abból minden munkanapon értesülhet a nap 7 legfontosabb híréről.