Pénteken temetik Václav Havelt
Az időpont még nem végleges, mert a volt elnök özvegye, Dagmar hétfőn egyeztet Václav Klaus cseh államfővel.
A tájékoztatás szerint tisztelői hétfőn és kedden róhatják le kegyeletüket a néhai államfő és drámaíró előtt a Szent Anna templomban, Prága óvárosában. Ezután szerdán a prágai várban ravatalozzák föl a volt elnököt.
Spontán módon sok ezren emlékeztek vasárnap este a cseh nagyvárosokban Václav Havelre, a délelőtt elhunyt volt államfőre, drámaíróra és emberi jogi harcosra. A halálhír bejelentését követően az emberek gyülekezni kezdtek a Vencel-téri Szent Vencel szobornál, s az esti órákban a tömeg már több ezresre duzzadt.
A lovas szobor talapzatán és a Csehszlovákia 1968-as szovjet megszállása elleni tiltakozásul életét áldozó Jan Palach közeli emlékhelye körül gyertyák ezrei égtek, a tömeg elénekelte az 1989-es rendszerváltás "forradalmi dalait", majd az akkori események színhelyeit érintve a prágai Várhoz vonult. A Kampa szigeten az este tábortűz égett az elhunyt politikus tiszteletére. A Hradzsin bejáratánál és az 1989-es emlékhelyeken szintén tömegek voltak, az emberek gyertyákat gyújtottak, virágokat hoztak.
A volt államfő a cseh-lengyel határon fekvő óriáshegységbeli (Krkonose) Hrádeèek nevű üdülőben halt meg vasárnap reggel. A behavazott ház udvarának bejáratát az este ellepték a virágok és az égő gyertyák.
Hasonló spontán megemlékezések voltak Brünnben és Ostraván is. Számos színházban az esti előadás előtt rótták le tiszteletüket a drámaíróból lett politikus előtt. Néhány prágai színházban elmaradt a vasárnap esti előadás.
Este hatkor egész Csehországban megkondultak a templomok harangjai is. Országszerte fekete lobogókat tűztek ki számos középület, hivatal, színház és művelődési ház homlokzatára. Fekete zászlók lengenek több egyházi hivatalon is.
Václav Havel talán a legismertebb cseh személyiség volt a világban, az 1989-es rendszerváltás után ő volt az akkori Csehszlovákia első köztársasági elnöke.