Önkéntesekkel bővült a lengyel területvédelmi állomány

Az önkéntesek a beiktatás előtt egy 16 napos kiképzésen vettek részt. A honvédelmi tárca elsősorban a keleti határ védelmét szeretné megerősíteni és abban bízik, hogy az elkövetkezendő években több mint 50 ezer főre is nőhet az új hadosztály létszáma.
Lengyelország nem enged a külföldi érdekek erőszakosságának
Merkel kancellárnak és Németországnak kell viselnie annak következményeit, hogy beengedték a migránsokat, és ezzel egész Európára rászabadították a bevándorlási hullámot – mondta a lengyel Jog és Igazságosság párt elnöke. Jaroslaw Kaczynski kiemelte, Lengyelország sosem fogja megengedni, hogy külföldi pénzügyi és politikai érdekek erőszakkal megváltoztassák kultúráját.
Hozzátette: Mindenki az európai szolidaritást hangoztatja, de az nem arról szól, hogy néhányan hoznak egy döntést, majd ennek következményeit szétterítik azokra, akiket kizártak a döntésből. A szolidaritás úgy működik, hogy közösen hozott döntések következményeit közösen viseljük. Nem mi nyitottuk ki Európát a migránsok előtt, hanem Merkel kancellár, így neki és Németországnak kell viselnie a következmnényeket, nem Lengyelországnak – mondta el.
A másik fontos kérdés, amiről néhány hónapja Soros György beszélt egy interjúban. Azt mondta, a cél hogy megváltoztassuk Európa kulturális karakterét. Lengyelország ezzel szemben eddig is megőrizte, és ezután is megőrzi a saját kulturális karakterét, mert a mi kultúránk már nagyon jól működik századok óta – tette hozzá Kaczynski.
Sobotka: Európa a legjobb biztosíték
Az együttműködő Európa a legjobb biztosíték arra, hogy a múlt háborús és totalitárius szörnyűségei ne ismétlődhessenek meg – jelentette ki Bohuslav Sobotka cseh miniszterelnök.
Terezínben a második világháborús náci terror áldozatai emlékére rendezett megemlékezésen. A II. világháború idején a terezíni Kis Erődben munkatábort működtetett a harmadik birodalom. Itt összesen mintegy 144 ezer zsidó fordult meg, többségük, mintegy 120 ezer az auschwitzi megsemmisítő táborban végezte. Terezínben 1100-1200 magyarországi zsidót is fogva tartottak, kétharmaduk szintén Auschwitzban végezte. A megemlékezésen Magyarországot Ertsey Katalin, a prágai követség titkára képviselte.