2016. december 8., 19:36

Német hírszerzők: Moszkva megpróbálja destabilizálni Németországot

BERLIN. Moszkva dezinformációs kampányok és kibertámadások segítségével destabilizálná Németországot a parlamenti választások előtt - értesített a német szövetségi alkotmányvédelmi hivatal csütörtökön.
201612081715440.bvf01.jpg

"Egyre több bizonyítékunk van arra, hogy az oroszok megpróbálják befolyásolni a jövő évi parlamenti választásokat" - mondta a német szövetségi alkotmányvédelmi hivatal (BfV) vezetője, Hans-Georg Maassen. Hozzátette, hogy egyre agresszívabb informatikai kémtevékenységet tapasztalnak a német politikai intézményeknél.

A BfV igazgatója kifejezetten aggódik a közösségi média széleskörű használata miatt, mert azon keresztül a szavazókat sokkal könnyebb álhírekkel megtéveszteni és félrevezetni. Az orosz kormánykézben lévő médiában és oroszbarát blogokon gyakran jelennek meg álhírek migránsok által Németországban elkövetett bűncselekményekről. Ezek általában a migránsokat tárt karokkal fogadó Angela Merkel kancellárasszonyt teszik felelőssé a történtekért.

A közelmúltban több német politikus vált hackertámadás áldozatává. Maassen szerint ezek célja az lehetett, hogy az elkövetők olyan információk birtokába jussanak, amelyekkel tönkretehetik a közszereplők hitelességét.

"A választásokhoz közeledve a kibertámadások számának további növekedését várjuk" - tette hozzzá.

A voksolás időpontját egyelőre nem tűzték ki, de várhatólag jövő szeptemberben kerül rá sor.

Moszkvát korábban azzal vádolták, hogy befolyásolta az amerikai elnökválasztások eredményét a Demokrata Nemzeti Bizottság levelezésének nyilvánosságra hozatalával. Az oroszok tagadták, hogy kibertámadást hajtottak volna végre külföldön.

Megosztás