Megszüntetik a melegek "kigyógyítását" Nagy-Britanniában
A brit kormány ígéretet tett a homoszexuálisokat "kigyógyító" kezelések betiltására és a melegek helyzetének javítására, miután egy országos felmérésből kiderült, hogy az LMBT-közösség tagjai közül nagyon sokan szembesülnek előítéletekkel és diszkriminációval.

Theresa May kormányfő kedden elmondta, hogy egy 75 pontból álló tervezeten dolgoznak, amellyel meg akarják szüntetni az LMBT (leszbikus, meleg, biszexuális, transznemű) közösség tagjait érő "súlyos igazságtalanságokat", amelyekre egy 108 ezer ember részvételével készült nagyszabású felmérés világított rá.
Az online felmérésben résztvevők a biztonsággal, egészséggel, oktatással és munkával kapcsolatos tapasztalataikról számoltak be. A válaszadók több mint kétharmada mondta, hogy nyilvánosan nem fogja meg partnere kezét, mert fél a negatív reakcióktól. Csaknem minden negyedik válaszoló állította, hogy munkahelyén a szexualitása miatt negatív reakciókat kapott.
A kormány ígéretet tett a melegeket "kigyógyító" kezelések betiltására is. A válaszadók két százaléka mondta, hogy átesett ilyen "terápián" és 5 százalék, hogy ajánlották számára a "kezelést". Az ilyen "kezelésekben" - amelyek gyakran vallási beállítottságúak - pszichoanalízist, injekciókat és elektrosokkot is alkalmaznak.
Az anglikán egyház üdvözölte a kormány szándékát, mint fogalmaztak: ez a gyakorlat "etikátlan, potenciálisan káros és nincs helye a mai világban".
Az ENSZ júniusban jelentette be: szeretné elérni, hogy világszerte betiltsák azt az invazív terápiát, amely azon az elképzelésen alapul, hogy a homoszexualitás mentális zavar vagy valamilyen betegség.
"Még hosszú az út addig, hogy a teljes egyenjogúságot elérjük" - hangsúlyozta Ruth Hunt, a Stonewall LMBT jogi csoport vezetője.
A kormány akcióterve részeként egy LMBT egészségügyi tanácsadót nevez ki, és 4,5 millió fontot különít el számos kezdeményezés megvalósítására, köztük az iskolai homofób zaklatások megfelelő kezelésére.
A kabinet jelezte, hogy együttműködik a rendőrséggel is a melegek elleni gyűlöletcselekményekkel szembeni fellépés javítására, mivel a válaszadók 40 százaléka állította, hogy már volt része ilyen incidensben.