Második legjobb lett Európában a Rudas fürdő
BUDAPEST. A világ negyedik legkülönlegesebb meleg vizű fürdőjének választotta a Rudas török fürdőjét egy amerikai honlap. A turisztikai oldal szerint a csaknem 500 éves fürdő a második legjobb Európában. A fürdők fontos turisztikai vonzerőt jelentenek Budapest és Magyarország szempontjából is.

Sejtelmes fények és 500 évnyi történelem. Évente csaknem félmillióan kíváncsiak a török fürdőre a Rudasban.
„Érezni azt a régi, ősrégi környezetet, amikor épült a fürdő. Amikor bemegy az ember az épületrészbe, akkor egy picit visszalép a múltba” – nyilatkozta a Híradónak egy látogató, Tiszai Ilona.
De nem csak az épület szépsége miatt szeretik olyan sokan a gyógyvizű fürdőt. „Kellemesen jó a vize! Selymes, szinte simogató” – mondta egy másik látogató, Bauer László.
A török fürdő különlegességét egy amerikai turisztikai oldal is felfedezte. A honlap a világ 11 legkülönlegesebb helyén lévő melegvizes medencét rangsorolta. A Rudast csak két amerikai és egy európai medence előzte meg. Az oldal szerint a legkülönlegesebb fürdő a holland kishajó, amely egy medence, és akár nyílt vízen is lehet vele csónakázni.
A Rudas európai másodikként olyan fürdőket utasított maga mögé, mint például az izlandi Kék Lagúna, amely egy láva mezőn található. De az Unesco világörökség részét képező törökországi Pamukkale fürdőt is megelőzte. A nemzetközi megjelenés pedig nagy lehetőség a magyarországi fürdőnek.
„Minden ilyen hír, megjelenés a hosszú távú látogatószámunk növekedését eredményezi” – állapította meg Czinege Szilvia, a Budapest Gyógyfürdői És Hévizei Zrt. értékesítési és marketingigazgatója.
„Az épített örökség, kulturális turizmus, gasztronómiai forradalom” – a fürdők mellett ezek Budapest vonzó értékei. A szakértő szerint azonban az ötcsillagos, vagyis a luxus turizmust kellene erősíteni, például egy több ezer fős konferenciaközponttal. Így újabb lendületet kaphat a budapesti turizmus.
„Több látogató és több ötcsillagos turista jönne, akik jelentősen többet költenének Budapesten, ami fellendítené az éttermek forgalmát, munkahelyeket teremtene a városban – nemzetgazdaságilag összességében egy nagyon pozitív hatásról beszélhetünk” – magyarázta Gál Péter, a BDO Magyarország senior tanácsadója.
2013-ban rekord évet zárt a magyar idegenforgalom. Csaknem 9 millió embert láttak vendégül a magyar szálláshelyek, ami 5,3 százalékkal több, mint 2012-ben volt. Majdnem 23 millió éjszakát töltöttek el a pihenni vágyók, ami 4,6 százalékkal haladta meg az előző évit.
Forrás
Hirado.hu, M1
