2012. július 12., 16:39

Legkevesebb 9 áldozatot követelt az áradás Japánban: tízezreket kellett kimenekíteni

JAPÁN. Hatalmas pusztítást végez az időjárás Japánban. Nyolc órás intenzív eső után a folyók több helyen kiléptek a medrükből. Legkevesebb 9 áldozatot követelt az áradás, 18 eltűntet tartanak számon.

Kjúsú szigetéről 50 ezer embert evakuáltak. A Tokyo Times napilap szerint legdrámaibb a helyzet Kumamoto prefektúrában. Innen 17 ezer családot kellett kiköltöztetni.  Nyolc óra alatt 500 miliméter csapadék hullott a tartomány egyes területein.  Rossz a helyzet Oita prefektúrában is. Onnan 15 ezer embert telepítettek ki. A helyi televíziók képsorain a hömpölygő áradatban sodródó gépkocsikat és autóbuszokat látni. Az áldozatok végleges számát a hatóságok nem tudják előrevetíteni.

  

 

KAPCSOLÓDÓ VIDEÓ

 


Megosztás

Iratkozzon fel napi hírlevelünkre

A Facebook drasztikusan korlátozza híreink elérését. A hírlevelünkbe viszont nincs beleszólása, abból minden munkanapon értesülhet a nap 7 legfontosabb híréről.