Kínában terrorellenes törvényt fogadtak el
A terror elleni harc fokozását szolgáló jogszabály, amelyet az Országos Népi Gyűlés állandó bizottsága fogadott el, terroristacselekménynek írja le például a nyilvánosságban félelmet keltő akciókat, a közbiztonság veszélyeztetését, az állami szervek, vagy nemzetközi szervezetek erőszakkal történő fenyegetését és a szabotázst.
A terrorcselekmények súlyos kárt okoznak társadalomnak, életeket oltanak ki, jelentős anyagi veszteséget okoznak, károsítják a nyilvános berendezéseket és megzavarják társadalmi rendet – áll a törvényben, azzal, hogy az e tevékenységekre való felbujtás, azok finanszírozása, illetve az ebben való közreműködés szintén terrorcselekménynek minősül.
Az idén februárban módosított kínai büntető törvénykönyv szerint azok, akik terrorszervezetek tevékenységében vesznek részt, 3 és 10 év közötti szabadságvesztésre ítélhetők. A most elfogadott szöveg azonban az első, amely pontosan definiálja a fogalmakat.
A törvénytervezet beterjesztésekor a közbiztonsági miniszter helyettese közölte, hogy a fogalmak pontos meghatározásának hiánya akadályozta Kína erőfeszítéseit a terrorizmus elleni küzdelemben belföldön és a nemzetközi együttműködésben – áll a kínai állami hírügynökség szombati beszámolójában.