Kibertámadás érte az Al-Dzsazíra televíziót

"Megtámadták az al-Dzsazíra információtechnológiai biztonságát, de felléptünk a kísérletek ellen, és jelenleg valamennyi egységünk működőképes"- mondta a televízió egyik nevének elhallgatását kérő magas rangú alkalmazottja.
A televízió a Twitter-mikroblog portálon közzétett üzenetében is tudatta, hogy valamennyi rendszerét, honlapját és közösségi oldalát kibertámadás érte".
Az al-Dzsazíra a Szaúd-Arábia és szövetségesei által a terrorizmus finanszírozásával vádolt Katar vezető televíziója.
Szaúd-Arábia hétfőn, néhány órával azután, hogy Rijád és négy szövetségese megszakította a diplomáciai kapcsolatait Katarral, bezáratta az al-Dzsazíra szaúdi irodáit.
A Riporterek Határok Nélkül (RSF) nemzetközi újságíró jogvédő szervezet szerint az al-Dzsazíra a Doha elleni diplomáciai offenzíva "járulékos vesztesége".
A katari kormány által 20 éve alapított al-Dzsazíra, amely közel 80 irodát működtet világszerte és több nyelven sugározza adásait, az "arab tavasz" mozgalmainak szószólója volt. Ellenzői szerint azonban szerkesztőségi politikája túlságosan kedvez az iszlamistáknak, sőt időnként a katari diplomácia eszközének tekintik.
Betiltották az al-Dzsazíra hírtévét a szaúdi szállodákban
Betiltották a katari székhelyű pánarab hírtelevízió, az al-Dzsazíra adását a szaúd-arábiai szállodákban. A tilalmat elrendelő idegenforgalmi és nemzeti örökség hivatala pénteki közleményében arra figyelmeztetett, hogy százezer szaúdi rial (mintegy 23 ezer euró) pénzbírsággal és működési engedélyük megvonásával sújthatók azok az idegenforgalmi létesítmények, amelyek nem tartják be az utasítást. A tárca rendelkezése szerint törölniük kell a turisták számára hozzáférhető műholdas csatornák választéka közül azokat, amelyeknek szerkesztéspolitikája Rijád szerint "sértő a vallásra, az erkölcsi alapelvekre és a politikára" nézve Szaúd-Arábiában.
Szaúdi irodáinak bezárására reagálva Musztafa Szuag, a tévé ügyvezető vezérigazgatója egyértelművé tette, hogy az al-Dzsazíra szerkesztéspolitikája nem fog megváltozni. Egyúttal tagadta, hogy adásaival a tévécsatorna beavatkozott volna az Öböl menti országok belügyeibe.
Az al-Dzsazírát csütörtökön erős kibertámadás is érte, s hírügynökségek ezzel összefüggésben arra emlékeztettek, hogy az Öböl menti viszály indítórugója is állítólag egy hackertámadás volt: Doha szerint kiberkalózok tették fel a tévé honlapjára azokat a katari emírnek tulajdonított megjegyzéseket, amelyek kiváltották a szomszédos arab országok haragját.