Két komáromi szakközépiskolában tett látogatást Potápi Árpád János

Potápi Árpád János először a Komáromi Ipari Szakközépiskolába látogatott el. Az intézménybe, amelyben csaknem hatszázan tanulnak, 15 millió forint, azaz csaknem 50 ezer euró érkezett. A támogatás által a szaktantermekben teremthettek 21. századi feltételeket.
„Kárpát-medence-szerte több mint 700 millió forintot fordítottunk a 2015-ös és 2016-os évben erre. A Felvidékre pedig kétszer 70 millió forint, tehát 140 millió forint jutott. A város két szakközépiskolájába 47 millió forint fejlesztést tudtunk adni” – fejtette ki Potápi Árpád János, a Miniszterelnökség nemzetpolitikáért felelős államtitkára.
A küldöttség Komárom mindkét támogatott oktatási intézményét meglátogatta, az Ipari Szakközépiskolából a Komáromi Műszaki Szakközépiskola vonultak át. Az egykoron virágzó hajógyár szakiskolájában csaknem négyszázan tanulnak.
Pál Elemér, a Komáromi Műszaki Szakközépiskola igazgatója elmondta, olyan berendezést is tudtak vásárolni a támogatásból, minek működését eddig csak elméleti síkon taníthatták, pedig számos környező vállalat használja azt a gyakorlatban.
„Ez minden szakmát érint, a gépész, az asztalos, a villamos műszerész és a számítógépes grafikus szakmáját egyaránt. Olyan gépeket és berendezéseket tudtunk venni ebből az összegből, mely a diáknak a színvonalas képzését, oktatását hozza előtérbe az iskolánkban” – nyilatkozta Pál Elemér.
Abban mindkét igazgató egyetértett, hogy ilyen jelentős külső támogatás még soha egyik iskolába sem érkezett.
Vetter János, a Komáromi Ipari Szakközépiskola igazgatója kiemelte, az anyagi támogatáson túl nagyra értékeli a Bethlen Gábor Alap hozzáállását, a határon túli szakképzést támogatását is. „Ahogy az államtitkár úr szavaiból is kiderült, a céljuk az – s amivel mi is teljesen azonosulni tudunk –, hogy az itteni diákok az iskolák elvégzése után a szülőföldjükön tudjanak érvényesülni. Ehhez mindenképpen nagyon jó eszköz a szakiskolák fejlesztése” – hangsúlyozta Vetter János.
Potápi Árpád János elmondta: az elmúlt két évben összesen 114 külhoni tanműhelyt és tangazdaságot támogatott a magyar kormány az erre a célra rendelkezésre álló, 700 millió forintot is meghaladó keretösszegből.
