Három megyét veszélyeztet súlyos árvíz Ukrajnában
KIJEV. Három ukrajnai megyében áll fenn a veszélye súlyos árvíznek - közölte csütörtökön az ukrán katasztrófavédelem.
Nyugat-Ukrajnában Vinnicja és Hmelnickij megyében, délen Odessza megyében áll fenn az árvízveszély. A hatóság adatai szerint a Duna Odessza megyében az előrejelzések szerint már csütörtökön kiléphet medréből s eláraszthatja a mélyebben fekvő környező lakott területeket.
A következő két napban a nyugat-ukrajnai esőzés miatt hirtelen veszélyesen megemelkedhet a Déli-Bug folyó vízszintje is Hmelnickij és Vinnicja megyében.
Mikola Kulbida, az ukrán hidrometeorológiai intézet igazgatója már hétfőn jelezte, hogy a héten várható újabb csapadék és a március végén lehullott nagy mennyiségű hó olvadása miatt a folyók kiléphetnek medrükből főként az ország nyugati részén.
Forrás
MTI