2012. május 20., 13:19

Gyulladáscsökkentő hatása van a vörösbornak

BUDAPEST, RÓMA. A vörösbornak az élvezeti értéke mellett számos jótékony hatása is van. A régi korokban elsősorban bélfertőtlenítő szerként fogyasztották. Azóta számos kutatás bebizonyította, hogy a vörösbor több betegség megelőzésében is segíthet.
A vörösbor jótékony hatásai közül leginkább a szív-és érrendszeri betegségek elleni védelmet szokták kiemelni. Persze csak akkor, ha kismértékben fogyasztják. Napi egy vagy két decilitert.

„Antioxidáns, tehát gyulladáscsökkentő hatása van, megfigyelték, hogy a vérlemezkék összetapadását tudják gátolni, tehát véralvadásgátló hatása tud lenni. Értágító hatása is van, és akkor itt jön a hipertóniában a nagyon kedvező hatás, mert nagyon sok esetben az ereket tágítjuk a magas vérnyomásosoknál” – közölte Dr. Kecskés Gabriella, a budapesti Medic-Poliklinika igazgató-főorvosa.

Olasz kutatók azt is kimutatták, hogy a vörösbor fertőtlenítő hatása miatt jót tesz a fogaknak és az ínynek, de az időskori elbutulás kifejlődését is lassíthatja. Rossz hír azonban az, hogy ha valaki rendszeresen és sokat iszik belőle, jelentősen növeli a bélrák kialakulásának kockázatát.
Megosztás

Iratkozzon fel napi hírlevelünkre

A Facebook drasztikusan korlátozza híreink elérését. A hírlevelünkbe viszont nincs beleszólása, abból minden munkanapon értesülhet a nap 7 legfontosabb híréről.