Elkezdődött az R2-es gyorsforgalmi út bővítése Zólyomnál
Az új gyorsforgalmi út a közlekedési minisztérium szerint két éven belül készül majd el, és jelentős mértékben megkönnyíti majd a közlekedést a köztudottan balesetveszélyes szakaszon.
Az R2-es új szakasza Nagyszalatna (Zvolenská Slatina) és Végles (Vígľaš) községeket tehermentesítené, a településeken hozzávetőleg napi 15 ezer autó halad át. A jelenleg építés alatt álló, a tervek szerint jövőre elkészülő Pstruša–Krivány (Kriváò) szakasszal együtt jelentősen meggyorsítaná a déli útvonalon történő utazást.
Viktor Stromèek, a közlekedési minisztérium államtitkára csütörtökön elmondta, hogy az R2-es mindkét, Zólyomtól keleti irányban épülő szakaszának fő célja, hogy tehermentesítse Gyetvát és a környező településeket.
„Közép-Szlovákia déli részének lakosai a két építkezés befejezése után majdnem 20 kilométer hosszú, teljes értékű gyorsforgalmi úthoz jutnak. Folytatjuk az R2-es egységesítését Zólyom és Kassa között, két éven belül elkezdjük a Szoroskő-alagút (Soroška) és a kassai déli körgyűrű építését” – tájékoztatott az államtitkár.
A Zólyom-kelet–Pstruša szakasz építésének költségei 98,79 euróra rúgnak, 85 százalékát uniós forrásokból finanszírozzák.