A császárváltást is magában foglaló, tíznapos ünnepi időszak kezdődött Japánban
Akihito császár lemondását és Naruhito herceg trónra lépését is magában foglaló, tíznapos ünnepi időszak kezdődött szombaton Japánban.

Az arany hétként emlegetett időszak rendszerint négy ünnepet takar: április 29. az előző uralkodó, az 1989-ben elhunyt Hirohito császár születésének évfordulója, május 3. az alkotmány napja az ország pacifista alaptörvényének 1947-es életbe lépésére emlékezve, május 4. a zöld nap, amely a természetről szól, az ünnepsorozatot pedig a gyerekek napja zárja május 5-én. Az utóbbi években néhány cég május 1-jét, a munka ünnepét is kiadja dolgozóinak, sokan pedig az ünnepnapok közötti munkanapokat is kiveszik szabadságként. Amennyiben pedig egy ünnepnap hétvégére vagy egy másik ünneppel esik egybe, csere szabadnapot (furikae kjudzsicu) tartanak, a következő munkanapra helyezve át az ünnepet.
Idén az arany hetet különlegessé teszi Akihito császár lemondása április 30-án és Naruhito trónra lépése május 1-jén.
Akihito 55 évesen, 1989. január 7-én lett a távol-keleti ország uralkodója, és kedden a császári palotában rituálé keretében mond le a krizantémtrónról. Több mint kétszáz év múltán ő lesz az első japán császár, aki leköszön tisztségéről. Legutóbb, 1817-ben Kokaku császár tett így.
Naruhito május 1-jén lép trónra és örökli meg az uralkodói jelvényeket, köztük a szent kardot és az ékszereket. Trónra lépési ceremóniáját várhatóan október 22-én tartják, ezzel zárul majd le az átmenet időszaka.
Naruhito trónra lépése egyben új hivatalos uralkodói éra, sorrendben a 248. kezdete lesz, amely a reiva (gyönyörű harmónia) nevet kapta.
